Ciekawe propozycje pracy & kariery w start-up'ach - 5 przykładów

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Start-upy powstają w wielu branżach jednak najczęściej są one związane innowacyjnymi rozwiązaniami. Pracujący w tego typu przedsiębiorstwach bądź też organizacjach wymieniają wiele zalet w związku z pracą w start-up'ach. Zaletami pracy w tych miejscach są niezależność, możliwość realizowania swoich własnych pomysłów, zdobywanie doświadczenia, spore możliwości rozwoju, a także różnorodność obowiązków. W takiej pracy nie sposób się nudzić, bo codziennie będą czekać na Ciebie nowe wyzwania. Praca w startupie jest idealna dla ludzi młodych pełnych entuzjazmu i z głową pełna nowych pomysłów.

Młodzi ludzie nieposiadający doświadczenia w biznesie częściej wpadają na zupełnie innowacyjne rozwiązania takie, które człowiekowi będącemu w tak zwanej branży nigdy nie przyszłyby do głowy. Poniżej przedstawię pięć przykładów pracy w start-up'ach.

Pierwszy z nich to praca w startupie, który zajmuje się internetowym pośrednictwem pomiędzy usługodawcą, a usługobiorcą np. nauczyciel - student. Zaangażowanie się w prace nowopowstającego przedsiębiorstwa do samego jego początku daje możliwości decydowania o tym jak będą wyglądy kolejne fazy rozwoju. Wiążę się to z ryzykiem i odpowiedzialnością, ale także z opcją odniesienia sukcesu, jeśli pomysł chwyci, a startup zacznie osiągać duże zyski.

Tak naprawdę prace w startupie można zacząć będąc jeszcze studentem. Rozwijające się na naszym polskim rynku startupy poszukują nowych talentów. Młodzi ludzie posiadający określone zdolności nie będą mieli żadnych problemów z tym, aby znaleźć pracę w dobrze rokującym startupie. Co więcej praca w startupach może być przyczynkiem do błyskawicznej kariery.

Praca w nowopowstającym przedsiębiorstwie, które w założeniach ma rozwój globalny wiąże się z dobrą znajomością języków obcych. Specjaliści z tymi umiejętnościami bez problemu znajdą pracę w różnych obszarach marketingu, obsługi klienta i sprzedaży. Do pracy w startupach potrzebne są praktyczne umiejętności tak jakby wspomniana wcześniej znajomość języków obcych. Ważne są również predyspozycje, zaangażowanie własne. Ciekawe oferty pracy znajdziecie na mamstartup.pl

Karierę w tej branży mają szansę zrobić osoby odważne o niekonwencjonalnym podejściu do rozwiązywania problemów. Pracodawcy liczą na nowych pracowników z inicjatywą i zorientowanych na osiągnięcie sukcesu.

Praca w startupach częściej niż gdziekolwiek indziej daje szansę na to, aby realizować swoje własne pomysły i faktycznie stać się częścią dobrze zorganizowanego zespołu. Osoba, która ma zamiar zrobić karierę w pracy w startupie powinna posiadać zdolności analityczne, oraz umiejętność organizacji swojej pracy. Bardzo przydaje się umiejętność szybkiego wyciągania wniosku, odwaga pozwalająca na dokonywanie zmian, kiedy założone działania nie przynoszą planowanych efektów biznesowych. Żadna inna praca nie da tylu możliwości do tworzenia rzeczy niezwykłych. Praca w startupie daje nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy od najlepszych. Nie odbywa się to na zasadzie pracownik i osoba nim kierująca. W startupach panuje wyjątkowa atmosfera sprzyjająca wspólnemu zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Pracując w startupie nie ma się przypisanych obowiązków tylko z jednej dziedziny. Bardzo często osoba, która zajmuje się marketingiem zajmuje się również redagowaniem i SEO. W miarę rozwoju praca może poszerzać się o kolejne dziedziny. Dla wielu osób chcących zrobić karierę w startupach jedna z największych zalet tego typu pracy jest to, że można samodzielnie wdrażać swoje pomysły. Nie ma żadnego obowiązującego schematu, a pomysły nie muszą być zaakceptowane przez współpracowników na wyższych stanowiskach jak to ma miejsce w korporacjach. Na pewno ten rodzaj pracy jest wskazany dla tych, co lubią wyzwania i adrenalinę. Startupy powstają w wyniku tego, że na daną usługę lub też produkt jest zapotrzebowanie ze strony potencjalnych klientów. Przykładem takiego zapotrzebowania jest coraz większy popyt na to, aby zdobywać wiedzę i korzystać z edukacji drogą online. Odpowiedzią na to rosnące zainteresowanie edukacją w sieci było stworzenie unikatowego startupu preply.com. Serwis wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki do tego, aby pomoc użytkownikom w realizacji ich zamierzeń związanych z nauką i zdobywaniem wiedzy.

Zainteresowanie ideą jest bardzo duże, ponieważ w tej dziedzinie była luka i nie było możliwości, aby korzystać z korepetycji online w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Bardzo często twórcy startupów zaczynają je tworzyć z powodu zauważenia luki na daną usługę. Jeśli odkrycie luki w całym szeregu usług jest powiązane z pasją daje to ogromną szansę na to, że pomysł będzie się rozwijał, a idea odniesie sukces. W momencie, kiedy do projektu dołączą ludzie równie mocno zaangażowani w projekt, co twórca to sukces jest w prawie stu procentach przewidywalny. Dołączając do grona osób mających wspólny cel nie trzeba długo czekać na pozytywne efekty. Sama praca w startupach nie jest nastawiona na to, aby pracować od do jak to mam miejsce w korporacjach. Bardziej od długości czasu pracy liczy się osiągnięty efekt. W przedsiębiorstwach typu startup nie ma mowy o sztywnym dress code. Jeśli marzysz o pracy w przyjaznym środowisku, wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach to jest to praca idealna dla Ciebie. Podstawą pracy w startupach jest wygodna, która daje większą efektywność. Zaletą pracy w startupach jest bardzo często praca w środowiskach międzynarodowych, stykanie się, na co dzień z innymi kulturami i poglądami. Jest to również sposobność do tego, aby poszerzyć swoje umiejętności językowe. Przykłady te są dowodem na to, że praca w startupach daje korzyści i pozwala rozwijać się zawodowo.

Pamiętajcie, aby pracować w start-up'ie Polskim czy międzynarodowym znajomość języka jest minimalnym wymaganiem - podaje Sprachcaffe.com Najważniejszy wciąż jest j. angielski i j.niemiecki ale j. hiszpański i francuski bardzo szybko staje się tym drugim językiem, który warto przynajmniej w stopniu komunikatywnym znać.


data ostatniej modyfikacji: 2016-10-28 12:27:34
Komentarze
Ostatnie:
7.02.2017 12:36
Dodał(a): ~patka
można zacząć od start-upu a można po prostu iść do normalnej pracy, czy tam gdzie nam się spodoba, i dalej pracować nad swoją karierą.parę fajnych opcji podaję tu:blog.impel.pl/kilka-prostych-rzeczy-ktore-mozesz-zrobic-dla-swojej-kariery w tym roku zamierzam się nią zająć na poważnie ;)
Polityka Prywatności