profil_100.png


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kariera - artykuły

GLEN 2016: edukacja globalna ze stażami w Nepalu, Kenii i Ugandzie

Dział: kariera - pracaikariera.pl

To może być najbardziej edukacyjny rok w Twoim życiu– najpierw międzynarodowe szkolenia z edukacji globalnej, następnie 3 -miesięczny staż w Nepalu, Kenii lub Ugandzie, a po powrocie możliwość sprawdzenia się w roli edukatora/ki. Polska Akcja Humanitarna szuka 3 polskich uczestników/czek programu GLEN 2016. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 stycznia 2016 roku.

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób zainteresowanych edukacja globalną. Do udziału w nim PAH zaprasza wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki po
powrocie do Polski oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących  podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia W 2016 roku oferowane są staże w Nepalu, Kenii i Ugandzie.

Staż w Nepalu odbędzie się w Kevin Rohan Memorial Eco-Foundation. Uczestnicy/uczestniczki programu odpowiedzialni będą za wspieranie lokalnej społeczności w zakładaniu własnych przedsiębiorstw w sposób zrównoważony. W zależności od doświadczenia będą angażowali się w budowę konstrukcji budowlanych, pomagali przy gospodarstwie lub produkcji rękodzieła. Do ich obowiązków może należeć także pomoc w budowie systemu pozwalającego na zbieranie wody opadowej w wiosce.

Staż w Kenii odbędzie się w stowarzyszeniu MYSA w Nairobi. Stażyści/stażystki GLEN będą wspierać wolontariuszy MYSA w organizacji warsztatów w obszarze umiejętności komunikacyjnych oraz zaangażują się w filmowo-fotograficzny projekt "Shootback". Celem
tego projektu jest wzmacnianie potencjału młodych ludzi poprzez uczenie ich nowych umiejętności i motywowanie do rozwoju kreatywności. Ponadto, będą tworzyć materiały promocyjne dla organizacji.

Trzeci staż odbędzie się w organizacji Somero Uganda. Jeden ze stażystów będzie odpowiedzialny przede wszystkim za prowadzenie zajęć z zakresu przedsiębiorczości i IT, np. edycji zdjęć/wideo, podczas gdy druga osoba skupi się bardziej na wsparciu realizowanych projektów społecznych i na pracy z młodzieżą. Dodatkowo stażyści będą pomagać w bieżących zadaniach administracyjnych, angażować się w działalność zbierania funduszy dla Somero, dbać o marketing w mediach społecznościowych, a także pomagać w przygotowywaniu materiałów promocyjnych dla organizacji.

Na każdy ze staży jadą dwie lub trzy osoby (jedna z Polski oraz jedna z Niemiec, Estonii lub Czech). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH przez co najmniej rok. Staż jest jedynie elementem przygotowawczym do działalności edukacyjnej po powrocie.

Szczegółowe informacje i formularze aplikacyjne znajdują się na stronie:
http://www.bit.ly/GLEN2016 . Relacje z poprzednich edycji programu można znaleźć na blogu
https://glennies.wordpress.com .

data ostatniej modyfikacji: 2016-01-04 09:37:15
Komentarze

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
220_300_pol.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura