Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kariera - artykuły

Kolejna edycja stażu studenckiego w Comarch

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Ciekawe projekty, 14 miast, możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie z polskim kapitałem. Do 27 kwietnia trwa rekrutacja do jednego z największych programów stażowych w branży IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem stażu jest Comarch, globalny producent rozwiązań informatycznych. W tym roku ponad 300 studentów z całej Polski otrzyma szansę, aby doskonalić swoje umiejętności pod okiem ekspertów podczas wakacyjnego stażu.

W programie stażowym Comarch mogą wziąć udział słuchacze kierunków informatycznych i pokrewnych, co najmniej drugiego roku studiów I stopnia, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w ramach jednego z czterech profili. W tym roku kandydaci mają do wyboru profil programistyczny (w technologiach Java, .net, C/C++, bazy danych oraz front-end), embedded, inżynier systemowy oraz całkowicie nowy profil - telekomunikacja, dedykowany studentom kierunków teleinformatycznych.

- Gdy powstał Comarch, wszyscy w firmie byli zaangażowani w projekty dla operatorów telekomunikacyjnych. Przez 25 lat firma rozbudowała zakres swoich usług i obecnie Comarch dostarcza z sukcesem systemy dla wielu branż.m.in.: handlu, produkcji, służby zdrowia, finansów i bankowości. Obsługujemy największe marki nie tylko w Europie, ale i w tak odległych lokalizacjach jak Ameryka Południowa czy Japonia. Staż w Comarch to szansa na uzupełnienie wiedzy zdobytej na studiach, udział w międzynarodowych projektach oraz możliwość na podjęcie pracy w stabilnej firmie - mówi Radosław Chłodowicz, kierownik działu Employer Branding w Comarch.

15. edycja stażu organizowana jest już w 13 polskich miastach takich jak m.in.: Kraków, Łódź, Katowice, Wrocław, Warszawa, Poznań. Dodatkowo studenci kierunków informatycznych, którzy znają język niemiecki, mogą wziąć udział w stażu zagranicznym w niemieckim oddziale Comarch w Dreźnie.

Na staż można zgłaszać się do 27 kwietnia, wystarczy wypełnić formularz i załączyć CV przez stronę staz.comarch.pl. Następnie wybrani kandydaci podejdą do testu kwalifikacyjnego z technologii IT, a najlepsi z nich zostaną zaproszeni na trzymiesięczny staż, trwający od lipca do końca września.

Stażyści będą pracować w kilkuosobowych grupach projektowych pod okiem doświadczonego opiekuna. Każdy zespół otrzyma zadanie obejmujące takie etapy jak analiza problemu, zaprojektowanie i zaprogramowanie rozwiązania oraz wdrożenie skończonego projektu.

Stażyści oprócz wynagrodzenia za każdy miesiąc stażu, będą mogli także skorzystać z 5 dni urlopu. Dla większości z nich wakacyjny staż będzie początkiem dłuższej współpracy. Każdego roku Comarch zaprasza do dalszej współpracy ok. 70% stażystów. Dzięki elastycznym formom zatrudnienia, studenci nie mają problemów z pogodzeniem pracy z zajęciami na uczelni.


data ostatniej modyfikacji: 2017-03-23 10:50:42
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UMK_220_1.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura