Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Kariera - artykuły

Ruszyła III edycja programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics

Laboratorium Kariery
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Po wejściu Polski do UE tysiące najzdolniejszych absolwentów biotechnologii opuściło nasz kraj w poszukiwaniu możliwości rozwoju zawodowego. Dziś widzimy, że trend ten ulega odwróceniu. Dzięki działaniom rodzimych pionierów biotechnologicznych, takich jak Polpharma, ambitni młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie w obszarze wysokich technologii bez przekraczania granic. Początkiem drogi zawodowej może być dla nich udział w III edycji programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics.

Program Laboratorium Kariery oferuje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w jednym z działów w Polpharma Biologics - oddziału biotechnologicznego Grupy Polpharma, zlokalizowanego w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy program skierowany jest do dwóch grup kandydatów, zróżnicowanych pod kątem wykształcenia i wiedzy branżowej:

  • Laboratorium Kariery – sekcja dla zainteresowanych rozwojem w branży biotechnologicznej absolwentów techników, szkół zawodowych i liceów

  • Laboratorium Kariery Plus – dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków: biotechnologia, biologia, chemia oraz nauki pokrewne, znających bardzo dobrze język angielski

Rekrutacja ruszyła 26 stycznia 2018 r. i potrwa do 22 lutego 2018. W ciągu tych 4 tygodni dokonana zostanie selekcja aplikacji, w wyniku której wybrane osoby zaproszone zostaną do wypełnienia testów umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Kolejnym zadaniem dla najwyżej ocenionych w testach kandydatów będzie przygotowanie case study na zadany temat, a ostatnim etapem procesu będzie osobista rozmowa rekrutacyjna w Polpharma Biologics w Gdańsku. Staż rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.

Chcemy zachęcić Polaków, którzy po studiach zdecydowali się wyjechać za granicę, do powrotu do kraju, ale zapraszamy również do rozpoczęcia kariery w Polpharma Biologics studentów i absolwentów rodzimych uczelni oraz techników i liceów. Wdrożenie projektów takich jak Laboratorium Kariery to szansa, by najzdolniejszych młodych biotechnologów zatrzymać w Polsce – stwierdziła Adriana Kiędzierska-Mencfeld, Dyrektor Oddziału Biotechnologii Polpharmy w Gdańsku.

Wyłonieni w drodze rekrutacji stażyści będą mieli okazję pracować w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w kraju i szkolić się pod okiem doświadczonych ekspertów, uczestnicząc w realizacji projektów o zasięgu globalnym. Najzdolniejsi z nich otrzymają możliwość stałego zatrudnienia. Jednak już sam proces rekrutacji, poprzez jego złożoność, umożliwia wszystkim kandydatom zdobycie cennego w branży doświadczenia.

U nas stażyści nie parzą kawy. W Polpharma Biologics od samego początku są angażowani w ważne projekty rozwojowe. Zapraszamy! – zachęca Piotr Zień, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Technicznego Polpharma Biologics, współautor projektu i jeden z mentorów w programie.

- Pracujemy w gronie pasjonatów o wielu specjalizacjach, pochodzących z różnych kultur i krajów. Polpharma Biologisc to bardzo dynamiczne środowisko pracy, ale łączy nas wszystkich jedna misja: Poprawić jakość życia, oferując bardziej dostępne leki biologiczne najwyższej jakości dodaje Adriana Kiędzierska-Mencfeld.

Poza comiesięcznym wynagrodzeniem oraz możliwością udziału w specjalistycznych szkoleniach, wszyscy stażyści otrzymają także szereg benefitów – takich samych, jakie przysługują stałym pracownikom Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. Wśród nich znajdują się m.in.: opieka medyczna, karta MultiSport, pożyczki mieszkaniowe, dofinansowanie posiłków czy dopłaty do biletów na liczne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Liczba zgłoszeń do dwóch poprzednich edycji Laboratorium Kariery pokazuje, jak wysokie jest zainteresowanie młodych specjalistów zdobyciem szansy na rozwój kariery w obszarze biotechnologii w Polsce – w latach 2016 i 2017 do programu zgłosiło się ponad 2500 osób.


data ostatniej modyfikacji: 2018-02-08 12:55:11
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
uwm_220_pl.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura UMCS
miniatura
Polityka Prywatności