Rusza Program Kariera Polskiej Rady Biznesu – staże ze znakiem jakości

Dział: kariera - pracaikariera.pl

15 marca ruszyła 19. edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. W tym roku 33 firmy przygotowały blisko 100 ofert w 12 miastach dla studentów i absolwentów różnorodnych specjalizacji. Wynagrodzenie stażystów wynosi od 3500 zł do nawet 5000 zł za miesiąc. Rekrutacja będzie prowadzona od 15 marca do 15 maja – największe szanse mają ci, którzy zgłoszą się jak najszybciej. Pierwsze staże są przewidziane już w kwietniu.

Od 15 marca studentki i studenci oraz osoby, które niedawno ukończyły studia, mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. To organizowany przez Polską Radę Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą tego typu inicjatywą w Polsce. W bieżącej edycji 33 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 12 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Toruniu.

Na osoby zaczynające karierę czekają płatne praktyki w następujących obszarach: finanse, zarządzanie ryzykiem, prawo, PR, media i reklama, marketing i sprzedaż, HR, badania i rozwój, farmacja, IT i programowanie, analiza danych, logistyka, produkcja, inżynieria inwestycje infrastrukturalne, e-commerce, zakupy (procurement), obsługa klienta, zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.

W tym roku większość staży ma elastyczne daty rozpoczęcia i zakończenia, a w ich ustalaniu brane są pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyki mają rozpocząć się już w kwietniu. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne będą trwały od pierwszego dnia naboru.

Pensja: 3500 – 5000 zł

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3500 zł do 5000 zł za miesiąc stażu. To wystarczy, żeby na studenckim poziomie życia utrzymać się w innym mieście. – Chcemy, żeby kandydaci wybierali rzeczywiście najlepsze dla siebie miejsca do rozwoju i kierowali się pasją, nie zaś ograniczeniami materialnymi – tłumaczy Marian Owerko.

Jak pokazują dotychczasowe statystki, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę współpracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.

Program Kariera: dużo więcej niż staż

Program Kariera to nie tylko możliwość poznania zawodu, ale także zyskania szerszej perspektywy na biznes.

- Podczas stażu mogłem rozwinąć wszystkie umiejętności, na których najbardziej mi zależało: od obsługi MS Office (w szczególności Excela), przez oprogramowanie biznesowe ERP – SAP, aż po współpracę i networking w międzynarodowym otoczeniu. Co więcej, miałem również okazję dołożyć swoją cegiełkę do globalnego projektu firmy, w której byłem na stażu – mówi Kamil Ginter, uczestnik poprzedniej edycji Programu Kariera, który odbył staż w Grupie Amica.

Organizatorzy zachęcają firmy, by dawały młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Poza tym stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i przemyślany plan praktyk.

- Przez cały czas trwania stażu moja przełożona dbała o to, bym zawsze miał odpowiednią liczbę zadań do wykonania w stosunku do moich możliwości i umiejętności. Z wykonania tych zadań byłem na bieżąco rozliczany. Po upływie około trzech miesięcy przełożona przeprowadziła ze mną rozmowę podsumowującą, podczas której uzyskałem kompletny feedback dotyczący oceny mojej pracy także od koleżanek i kolegów z zespołu oraz dyrektora działu. Taka kompleksowa informacja zwrotna naprawdę daje dużą motywację do dalszej pracy – opowiada Kamil.

Staż ze znakiem jakości

Jakość staży weryfikują sami uczestnicy oceniając firmę, która ich zatrudniała w corocznym badaniu satysfakcji. – Ocena jakościowa Programu Kariera służy utrzymaniu najwyższego poziomu merytorycznego staży. U nas stażyści są traktowani bardzo serio, nikt nie parzy kawy – mówi Marian Owerko.

Opis programu Kariera 2022


data ostatniej modyfikacji: 2022-03-31 12:56:32
Komentarze
Polityka Prywatności