Przegląd kierunków studiów
wyszukiwarki kierunków:
licencjackie I stopnia »
inżynierskie I stopnia »
magisterskie jednolite »
magisterskie II stopnia »
doktoranckie III stopnia » podyplomowe »

Kariera - artykuły

XIII edycja konkursu VELUX o staż w Danii

Tag: konkurs
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Tylko do 16 maja studenci architektury mogą przesłać swoje aplikacje i wziąć udział w XIII edycji konkursu o staż organizowanym przez firmę VELUX. Zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę w biurze architektonicznym VELUX w Danii.

Konkurs adresowany jest do studentów architektury z całej Polski. Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Stażysta przez dwa miesiące (1 sierpnia - 30 września 2014) pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także niewielkie kieszonkowe.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszej części jury weryfikuje nadesłane aplikacje, w drugiej przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń. Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań w architekturze.

Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura "MOOMOO", które w 2009 r. magazyn "Wallpaper" uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.

Studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać mailem na adres architekci@VELUX.pl oraz agnieszka.szwarczewska@velux.com odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. Dodatkowym zadaniem jest przygotowanie krótkiego opisu ze szkicem domu zbudowanego według idei budownictwa zrównoważonego. Większość dokumentów powinna zostać przygotowana w języku angielskim.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie www.velux.pl/profesjonalisci.architekci/studenci

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

  • 16 maja 2014: zakończenie przyjmowania aplikacji
  • 26 maja 2014: rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami
  • 6 czerwca: ogłoszenie wyników rekrutacji
  • 1 sierpnia - 30 września 2014 staż w biurze architektonicznym VELUX w Danii.
Staż studencki

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:03:44
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSEiTszczecin_220.jpg
WSE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci na uczelni
miniatura Wewnętrzna ścianka wspinaczkowa CSR WUM
Polityka Prywatności