STREFA PRACODAWCY
Tu możesz dodać:

profil_100.png


Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Kariera - artykuły

W XXI wieku język angielski pełni funkcję języka uniwersalnego. Z racji swej pozycji lidera to właśnie po angielski sięgamy najczęściej ucząc się języka obcego. Mimo wszystko warto jest uczyć się również innych języków obcych. Repertuar możliwości jest bardzo szeroki. Co roku pozycja języków narodowych umacnia się, co za tym idzie można dostrzec na rynku popyt na pracowników z językiem hiszpańskim, czy włoskim. Aktualnie poza językiem angielskim poszukiwanym językiem jest chiński. Jako, iż angielski to współcześnie standard, jaki zdecydowana większość młodego pokolenia opanowuje bez trudu, warto postarać się o jakość znajomości angielskiego i nie poprzestawać na podstawach serwowanych nam i wymaganych w szkole.
Agencja Pracy i Doradztwa Personalnego InterKadra organizuje w swojej siedzibie w Krakowie spotkania, przeznaczone dla młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć zawodową karierę.
Czasami o czymś zapomnimy lub musimy coś zrobić na ostatnią chwilę. Przydają się wtedy firmy, które oferują opcję szybkiego wykonania danej usługi. Jak wygląda praca w firmie oferującej niestandardowe, ekspresowe usługi?
Nie ulega wątpliwości, że największą korzyścią, którą czerpiemy z urlopu jest ładowanie baterii. Nie warto umniejszać wagi odpoczynku. Nikt nie jest w stanie pracować na sto procent, nie robiąc regularnych przerw. Zatem, niezależnie od tego, jak intensywnie pracujemy, nie warto wpadać w pułapkę myślenia, że jesteśmy niezastąpieni. Zamiast odkładać urlop, lepiej wyłączyć na chwilę silnik i odpocząć. Nawet krótka przerwa sprawi, że wrócimy zrelaksowani, z nową energią i gotowi do działania.
Chciałbyś sprawdzić się w dziedzinach takich jak marketing, project management, PR lub HR? Działasz aktywnie w organizacjach bądź kołach naukowych i chcesz wykorzystać nabyte umiejętności w środowisku biznesowym, a do tego jesteś studentem II lub III roku studiów licencjackich/inżynierskich lub I roku studiów magisterskich?
Szczypta ambicji, łyżka inteligencji, szklanka pracowitości i otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Wszystko razem wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Odłożyć aż do wyrośnięcia. Oto prosty przepis jak z praktykanta stać się pracownikiem w wymarzonej firmie. Przedstawiamy historię praktykanta, który został firmie po 3-miesięcznych praktykach. Takich przypadków będzie jeszcze więcej – w Nestlé trwa właśnie 17. edycja praktyk letnich.
Negocjacje w języku angielskim nie zawsze muszą wyglądać tak samo. Niezbite argumenty to nie wszystko. Liczy się również zachowanie i użycie odpowiedniego słownictwa. Mimo używania tego samego języka Brytyjczycy i Amerykanie znacznie różnią się w kwestii rozmów biznesowych.
Jesteś aktywny zawodowo w dziedzinie zarządzania ludźmi w firmie, a jednocześnie lubisz działać na rzecz lokalnych społeczności? Stworzyłeś własną inicjatywę w obszarze rozwoju i dzielenia się wiedzą, odkrywania talentów, edukacji czy podnoszenia kwalifikacji? A może byłeś zaangażowany we wspieranie przedsiębiorczości, wdrażanie nowych technologii lub zachowań prozdrowotnych bądź ekologii? Jeśli tak, konkurs „ROZWIŃ SKRZYDŁA Z EXTENDED DISC” jest dla Ciebie! Możesz wygrać m.in. podyplomowe studia w Akademii Leona Koźmińskiego.
Wybór coacha to wbrew pozorom trudny i czasochłonny proces. Trzeba pamiętać, że nie zawsze za oficjalnym tytułem czy „medialnością” eksperta idą jego wysokie kompetencje. Co zatem zrobić, aby nasza decyzja była trafna, a przyszła współpraca efektywna?
O tym, że praca w Contact Center otwiera drzwi do kariery w innych obszarach organizacji rozmawiamy z Marcinem Łazińskim, Menedżerem Wydziału Obsługi Klienta mBanku.

Zastanawiałeś się w jaki sposób banki zarządzają ryzykiem? Chcesz rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko pojętych metod ilościowych? Cenisz sobie zdobywanie informacji z pierwszej ręki? Przyjdź 1 czerwca na spotkanie z Tanveerem Bhatti pracującym na stanowisku Global Head of Model Risk Management and Valuation Risk w globalnej Grupie Citi. Temat wykładu „Is Model Risk Important?” będzie wprowadzeniem do zgłębienia znaczenia modelu ryzyka w instytucjach finansowych.
Eniro Polska, właściciel wyszukiwarki lokalnej PanoramaFirm.pl, jako jedna z nielicznych firm w Polsce cyklicznie organizuje hackathony. Zespoły programistów pracują wtedy nieprzerwanie przez kilkanaście godzin programując, konfigurując, testując, zmieniając i kreując nowe rozwiązania. W ten sposób utalentowani pracownicy mogą sprawdzać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę praktyczną.
Czasem dziecinnie proste zabawy, mogą pobudzić cię do działania i sprawić, że poczujesz przypływ nowej energii. Nie bez przyczyny firmy odnoszące wielkie sukcesy montują w firmach hamaki, otwierają pokoje z grami planszowymi i pozwalają pracownikom na leżakowanie. Oto 5 sposobów na to, aby obudzić w sobie kreatywnego dzieciaka i odnieść sukces w pracy.
Zaczynasz pracę? Jeśli nie musisz, nie rzucaj się na pierwszą ofertę, jaka ci się trafi. Warto od początku świadomie układać swoją zawodową karierę.
Nauka języka hiszpańskiego i waga jaką ten język zyskuje w Polsce coraz częściej spotykana jest w szkołach, chociaż najczęściej hiszpański jest kolejnym z języków obcych, jakich się uczymy. Wiele osób podejmuje się nauki hiszpańskiego dla rozrywki, zwłaszcza jeśli znają już francuski lub włoski, wówczas nauka języka hiszpańskiego online jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Znajomość języków obcych na współczesnym rynku pracy znacząco podnosi naszą lokatę. Znając co najmniej jeden język obcy poza angielskim możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie z tego tytułu, jak i większe możliwości zatrudnienia, konkurowania z innymi poszukującymi pracy.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura