Kariera - artykuły

Poznanie praktycznych aspektów wdrażania systemów SAP i poczucie, że uczestniczy się w realizacji czegoś ważnego – takie zalety stażu w Quercus Sp. z o.o. wymieniają uczestnicy organizowanej przez tę firmę Akademii Talentów. Właśnie rozpoczyna się druga transza programu stażowego Quercus.
Aplikacja mobilna FILTTR uruchamia program stażowy skierowany do studentów i absolwentów wiążących swoją karierę zawodową z branżą IT. W ramach projektu STAŻ NA START, jego twórcy dają dostęp użytkownikom do ofert praktyk i staży dopasowanych do ich oczekiwań i kompetencji. STAŻ NA START jest skierowany do studentów i absolwentów kierunków technicznych, którzy szukają ciekawych miejsc i doświadczenia w branży IT.
Przed nami rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Czy studiowanie oznacza lukę w CV, czy raczej jest okresem bogatym w doświadczenia związane ze zdobywaniem kompetencji? Jak wynika z badania Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy, 77% respondentów odbywa praktyki, a 65% badanych podejmuje pracę zawodową w trakcie studiów. Zdobyte podczas praktyk doświadczenie przekłada się, w ocenie respondentów, na podniesienie ich kompetencji zawodowych. Jednak mniej niż połowa badanych (42%), podejmuje pierwszą pracę związaną z kierunkiem studiów.
Według przeprowadzonego przez Deloitte badania, w Polsce praktyki związane z kierunkiem studiów odbywa trzy czwarte studiujących, a ponad 70 proc. z nich określa je jako bardzo przydatne[1]. Jest o co walczyć, bo najlepsi stażyści właśnie po praktykach często otrzymują swoje pierwsze oferty pracy. Korzystają na tym także pracodawcy, którzy dzięki praktykom zyskują nową perspektywę, kreatywne pomysły i przygotowaną do pracy kadrę.
Z badania opinii studentów przeprowadzonego w ramach kampanii #jestemYgrekiem. nie jestem leniem przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) wynika, że najbardziej atrakcyjną formą zdobywania doświadczenia zawodowego dla ludzi młodych jest praktyka w czasie nauki, z elastycznym czasem pracy. Według 50 proc. badanych powinna ona trwać od 1 do 3 miesięcy, a w ogłoszeniu rekrutacyjnym powinny znaleźć się przede wszystkim informacje dotyczące wynagrodzenia, co w kontekście planowanej nowelizacji ustawy o praktykach absolwenckich ma szczególne znaczenie.
Rusza kolejna inicjatywa na rzecz studentów w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Uczelnie Przyszłości”. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Studiujesz? Praktykuj! Skierowany do uczelni konkurs pozwoli uruchomić wysokiej jakości programy praktyk oraz staży realizowane we współpracy z przedsiębiorcami. Dzięki niemu studenci zdobędą doświadczenie zawodowe i rozwiną kompetencje potrzebne na rynku pracy.
Networking opiera się na poznawaniu ludzi, którzy mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery. Nie musisz wcale być grubą rybą czy najbardziej towarzyską osobą na świecie, aby nawiązywać kontakty efektywnie. Buduj trwałe, silne relacje z innymi – to się opłaca!
Absolwenci logistyki mają wiele możliwości pracy w zawodzie. Sporo zależy od tego jakie mają predyspozycje i jakie umiejętności dodatkowe.
Coraz więcej osób w naszym kraju – młodych i tych nieco dojrzalszych – dostrzega korzyści, jakie płyną ze studiowania. Tych wciąż niezdecydowanych, którzy chcieliby kontynuować naukę, ale jednocześnie liczą na szybkie rozpoczęcie kariery zawodowej, skusić może wizja studiów zaocznych.
Około stu uczelni zainteresowało się rządowym programem praktyk w administracji – wynika z sondażu MNiSW przeprowadzonego po ogłoszeniu zapowiedzi jego utworzenia. Program daje szansę uczelniom na zapewnienie ponad 16 tysięcy miejsc, gdzie studenci mogą sprawdzić w praktyce wiedzę pozyskaną w trakcie studiów a także nawiązać nowe kontakty. Studenci coraz częściej przy wyborze uczelni zwracają uwagę na możliwość odbycia praktyk w toku studiów. Doświadczenie zawodowe jest jednym z najczęściej stosowanych przez pracodawców wymogów w ofertach pracy.
Absolwenci finansów i rachunkowości mają wiele możliwości pracy w zawodzie. Sporo zależy od tego jakie mają predyspozycje i gdzie zaczynają karierę. Nie bez znaczenia są dodatkowe uprawnienia np. biegłego księgowego czy audytora.
Jesteś otwarty, kreatywny, potrafisz się angażować w to, co robisz, nawiązywać kontakty z ludźmi, masz dar przekonywania, a do tego chcesz spędzić czas aktywnie, poznać nowych ludzi i zdobyć doświadczenie cenione przez pracodawców? To właśnie Ciebie szukają organizatorzy.
Aktywni studenci mają większą szansę na znalezienie pracy – to główny wniosek kończącego się właśnie cyklu spotkań studentów z pracodawcami. Najwięcej uwagi poświęcono praktykom, stażom, a także innym formom zdobywania doświadczenia. O czym jeszcze warto pamiętać myśląc o swojej przyszłej karierze?
Nawet 12 studentów rocznie ma szansę na staż w Akademii Talentów SAP poznańskiej firmy Quercus. Właśnie ruszyła pierwsza tura rekrutacji. Wystarczy wykazać się odpowiednią wiedzą oraz dobrze zaprezentować. Staże trwają 3 miesiące i są płatne. Zgłoszenia można składać do końca lipca.
W kwietniu rozpoczęła się rekrutacja do trzeciej edycji projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi Liderzy Ochrony Zdrowia. Jest to projekt edukacyjny dedykowany studentom i absolwentom (do 26 roku życia) farmacji, ekonomii, finansów, zarządzania, prawa, zdrowia publicznego, medycyny, biotechnologii oraz osobom zainteresowanym rozwojem kariery zawodowej w sektorze ochrony zdrowia i farmacji.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności