Kariera - artykuły

W dzisiejszych czasach edukacja jest niezwykle ważna dla kariery zawodowej. Branża IT nie jest wyjątkiem. Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej w tym zakresie może jednak stanowić wyzwanie, gdyż możliwości jest wiele. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się, na co lepiej postawić – studia czy bootcamp. Jakie są plusy i minusy tych dwóch opcji? Zastanówmy się nad tym.
Staże studenckie i praktyki minęły w ubiegłym roku pod wyraźnym znakiem pracy zdalnej i hybrydowej. Silnym trendem była też jawność wynagrodzeń. Jako nowość pracodawcy wskazali rosnącą liczbę młodych kandydatów z zagranicy. W 2024 r. firmy spodziewają się kontynuacji, ale także przewidują nowe zjawiska. Pensje za staż wzrosną nawet o 20 proc.
Rozpoczęła się rekrutacja do XIX edycji Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, intensywnego dwutygodniowego programu szkoły letniej prowadzanego przez menadżerów z czołowych polskich firm. Po jego zakończeniu na Alumnów czekają propozycje 6-miesięcznej pracy lub kilkumiesięcznego stażu oraz dalsza ścieżka rozwoju.
Angular to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia aplikacji internetowych rozwijana przez firmę Google. Pozwala na tworzenie skalowalnych i wydajnych aplikacji internetowych. Co należy wiedzieć na jego temat i dlaczego warto z niego korzystać? Przekonajmy się!
W dzisiejszych czasach branża informatyczna rozwija się w zawrotnym tempie. Wraz z nowymi technologiami pojawiają się stanowiska, wymagające od specjalistów IT coraz większej wiedzy i umiejętności oraz stałego poszerzania swoich kompetencji. Zastanówmy się, które stanowiska w branży IT rozwijają się najszybciej.
Wraz z szybkim rozwojem nowoczesnych technologii, przemysł zaczął się dynamicznie zmieniać. W wyniku tego procesu narodził się nowy trend w dziedzinie produkcji, nazywany przemysłem 4.0. Czym on dokładnie jest i jakie ma znaczenie dla przemysłu oraz gospodarki? Przekonajmy się!
Modele uczenia maszynowego to jedna z dziedzin sztucznej inteligencji, która coraz częściej znajduje zastosowanie w różnych aspektach życia. Pozwala ona na przetwarzanie i analizę dużych ilości danych w celu wykrycia wzorców oraz zależności, mogących mieć zastosowanie w tworzeniu prognoz, rekomendacji czy diagnozowaniu chorób.
Wynalezienie systemów chmurowych zmienia współczesny świat. Chmury internetowe umożliwiają bowiem przetwarzanie danych z dowolnego miejsca na Ziemi. Korzystają z nich zarówno firmy, jak i indywidualni użytkownicy. Rozwiązania typu cloud mają wiele zalet i kilka wad, o których warto wiedzieć. Oto ich krótkie podsumowanie.
To już dwunasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym.
Wyobraźmy sobie studenta, który od pierwszego roku studiów wkładał wiele wysiłku w uzyskanie jak najlepszych efektów swojej edukacji oraz planował, aby zdobytą wiedzę wzbogacić o wartościowe doświadczenie zawodowe. Nieraz przeglądał oferty praktyk zawodowych, jednak ciągle trafiał na takie, które w najlepszym przypadku polegają na parzeniu kawy i skanowaniu dokumentów. Co gorsza, często były to praktyki płatne marne grosze, a czasami wręcz bezpłatne. W jego głowie rodzą się wątpliwości, czy warto poświęcić wakacje na odbycie praktyki, skoro wszystko sprowadza się do obowiązków bez żadnej wartości dodanej. Czuje się zawiedziony, znużony i nieco zdemotywowany.
IAESTE CaseWeek to największy cykl warsztatów case study w Polsce, organizowany od 2008 roku przez IAESTE - międzynarodową organizację studencką non-profit, której misją jest budowanie międzynarodowego zrozumienia poprzez prowadzenie programu wymiany praktyk zagranicznych. IAESTE działa w ponad 80 krajach na całym świecie, a w Polsce posiada 12 aktywnych komitetów lokalnych przy największych uczelniach technicznych.
Planowanie ścieżki kształcenia nie jest łatwe — dla niektórych stanowi wręcz prawdziwe wyzwanie. Na początku można pomyśleć, że wybierając studia, wystarczy kierować się własnymi preferencjami i zainteresowaniami. Jednak mimo wszystko warto również na chłodno przeanalizować szanse oraz perspektywy, jakie dają poszczególne zawody. Każdego roku wielu absolwentów studiów pierwszego stopnia decyduje się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia w tej samej lub pokrewnej dziedzinie. Wśród propozycji oferowanych przez uczelnie uwagę przykuwa na przykład gospodarka przestrzenna. Zastanawiasz się, czy warto wybrać ten kierunek i co można po nim robić? Nasz tekst odpowie na te pytania.
1 marca 2023 r. ruszyła 20. jubileuszowa edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. W tym roku 34 firmy przygotowały blisko 100 ofert w 14 miastach dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji. Wynagrodzenie stażystów wynosi od minimum 3600 zł do nawet 7000 zł za miesiąc. Rekrutacja będzie prowadzona od 1 marca do 15 maja. Dotychczasowi absolwenci staży wysoko oceniają ich merytorykę i organizację.
Zgodnie z ogólnodostępnymi danymi, rynek pracy w Zielonej Górze jest z roku na rok coraz przystępniejszy dla wszystkich poszukujących tu zatrudnienia pracowników. Stopa bezrobocia w roku 2022 wyniosła tu zaledwie 4,1%, co stanowi wynik lepszy, aniżeli krajowa średnia. Zatrudnienie znajdzie zarówno pracownik fizyczny, o niewielkim doświadczeniu i kwalifikacjach, jak i specjaliści o wykształceniu wyższym i szerokim wachlarzu umiejętności. Gdzie można najłatwiej znaleźć pracę i jakie wynagrodzenie zaoferują miejscowi przedsiębiorcy? Jakich pracowników przede wszystkim poszukują pracodawcy? Kto może mieć kłopoty z zatrudnieniem na zielonogórskim rynku pracy? Na te i inne pytania, odpowiadamy w niniejszym artykule.
Program Kariera Polskiej Rady Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą i najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce. W bieżącej edycji 33 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 12 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Toruniu.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności