
Masz głowę pełną pomysłów? Wykorzystaj to! Pracuj nad innowacjami w Grupie Citi! Udowodnij, że jesteś homo innovaticus! Weź udział w Projekcie Innowacyjnym!

Rozpoczął się pierwszy etap Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory. Wydarzenia dla pasjonujących się nauką uczniów i studentów, a także wspierających ich innowacyjnych firm, inwestujących w przyszłość polskiej nauki.

Rozmowa o pracę zawsze jest dużym wyzwaniem. Tym większym, gdy dotyczy osób młodych, dopiero rozpoczynających karierę zawodową i niemających praktyki w podobnych spotkaniach. O tym jak sobie radzić na rozmowach kwalifikacyjnych uczą bezpłatne warsztaty dla studentów, które w uczelniach na terenie całego kraju prowadzą trenerzy i konsultanci agencji zatrudnienia Randstad.

Coraz więcej młodych osób decyduje się na realizację autorskich pomysłów już na studiach. Credit Agricole Bank Polska po raz drugi zachęca studentów do przejęcia inicjatywy w kreowaniu własnej przyszłości i uruchamia program Centrum Aktywnych. Bank przeznaczył 75 tys. zł na dofinansowanie studenckich projektów.

Marzysz o kreatywnym wyzwaniu i międzynarodowej karierze? Ruszyła pierwsza edycja globalnego konkursu, którego pomysłodawcą i organizatorem jest firma Pernod Ricard. Zadanie polega na stworzeniu kampanii dla jednej z kluczowych marek w portfolio firmy. W tym roku jest to Absolut. W konkursie mogą wziąć udział studenci w trzyosobowych teamach. Całość odbywa się wyłącznie w języku angielskim. Nagrodą jest półroczny staż w wybranym oddziale Pernod Ricard w Europie.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza wszystkie organizacje studenckie z uczelni z całej Polski do aplikowania do programu grantowego Pracowania Działań Lokalnych. Macie pomysł na warsztaty, konferencje, eventy? Chcecie edukować o CSR? Działacie w organizacji studenckiej? To program dla Was! Zgłoś swój projekt i zdobądź nawet 1 500 zł!

Chiny, Brazylia, Meksyk czy Turcja to tyko niektóre z zakątków świata jakie można zobaczyć dzięki AIESEC. Co roku, blisko 300 osób korzysta z możliwości wyjazdów na zagraniczne praktyki lub wolontariaty, organizowanych przez krakowski komitet AIESEC, zyskując szansę zdobycia cennego doświadczenia i przeżycia niezwykłej przygody.

Ponad 400 studentów i absolwentów SWPS w Sopocie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w płatnych stażach, szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości oraz szkoleniach specjalizacyjnych. Działania sopockiego SWPS mogą być dobrym przykładem dla innych.

Pracodawcy z całej Polski mogą już korzystać z serwisu
www.kariera.swps.pl. Dzięki nowemu serwisowi SWPS możliwe będzie m.in. przeszukiwanie bazy CV, określanie osobistych preferencji, album absolwentów, selekcjonowanie osób z różnymi osiągnięciami czy katalog pracodawców.

Oburza Cię marnowanie jedzenia? Pomóż rozwiązać ten problem! Aż 160 miejsc pracy czeka na wolontariuszy w Bankach Żywności.

Projekt „Naukowiec Jutra” jest skierowany do: pracowników naukowych; pracowników dydaktycznych; kadry zarządzającej. Celem projektu jest podniesienie ich umiejętności i wiedzy w zakresie zarządzania projektami. Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Czujesz, że brak Ci pomysłów? Masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać? Może szukasz innowacyjnych rozwiązań? Albo po prostu lubisz poznawać nowych ludzi i generować pomysły, dzięki którym możesz odnieść w życiu sukces!

Trwa II etap rekrutacji do IX edycji programu Akademia Młodych Dyplomatów. AMD jest to pierwszy w Polsce, unikatowy program dyplomatyczny, przygotowujący od 2004 roku studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji w polskich służbach zagranicznych, polskich służbach cywilnych oraz instytucjach europejskich i organizacjach międzynarodowych.

Studiujesz? Mówisz w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim lub w narzeczu ludów afrykańskich bądź suahili? Chcesz zdobywać doświadczenie w kierunku w jakim się kształcisz, a przy tym uwielbiasz podróże i nowe wyzwania? A może pociąga Ciebie przygoda, wspaniała zabawa i praktyki nie polegające jedynie na doskonalenia sztuki parzenia kawy?

Platforma wymiany informacji www.spinacz.edu.pl spina ze sobą środowisko biznesu i nauki. Za pomocą serwisu został ułatwiony kontakt między młodymi twórcami projektów Open Source a instytucjami/firmami, w której mogłyby zostać wdrożone ich innowacyjne pomysły. Projekt trwa od 2011 roku, a jego kontynuacja przewidziana jest do połowy 2013 roku, z perspektywą na przedłużenie i rozszerzenie działalności i zakresu projektów tworzonych przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych.