Kariera - artykuły

Pracownik, podejmując zatrudnienie, podpisuje umowę. Tak przynajmniej powinno być. W celu jak najlepszego dopasowania umowy do sytuacji zatrudniającego i zatrudnianego powstało wiele rodzajów umów. Wśród nich najbardziej pożądana - umowa o pracę na czas nieokreślony.
Ze względu na liczbę pracowników przedsiębiorstwa dzieli się na mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników), małe (od 10 do 50 pracowników), średnie (od 50 do 250 pracowników) oraz duże (250 i więcej pracowników).
Spece od HR od kilku lat głowią się jak pogodzić w miejscu pracy kilka pokoleń - 50+, pokolenie x, pokolenie Y. Wygląda na to, że ich zadanie stanie się niebawem dużo trudniejsze.
We wrześniu i październiku w województwie podkarpackim KluczDoKariery.pl oraz PROMAR International prowadzą kampanię społeczną pod tytułem „Świadomie wybieram przyszłość”.
Na bezpłatne szkolenie „Konfrontacje z rynkiem pracy” zaprasza Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach (Gallus).
Już za kilka dni rozpoczyna się rekrutacja na praktyki zagraniczne i wolontariat organizowana przez międzynarodową organizację AIESEC.
Grupa CEDC rozpoczyna program rozwoju kompetencji menadżerskich BOLS GENERATION CHALLENGE. Ogłoszony przez Grupę CEDC program skierowany jest do absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków związanych z marketingiem i zarządzaniem.
Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór do Jesienno-Zimowej Edycji projektu „Staże w instytucjach kultury”.
Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego wraz z Polskim Centrum Mediacji przygotowało program studiów podyplomowych „Negocjacje i mediacje – biznesowe, sądowe i pozasądowe”.
Pracodawcy nadal patrzą krzywo na pracowników, którzy poświęcają dużo uwagi życiu rodzinnemu. Niesłusznie! Z badań wynika, że menedżer, który ma żonę i dzieci, jest bardziej efektywny w pracy i ma bardziej pozytywne nastawienie do życia.
Menedżerowie muszą analizować wyniki, strategicznie planować zadania oraz wyróżniać się kreatywnością. Wciąż szukają nowych inspiracji, trendów i możliwości rozwoju. Można powiedzieć, że edukacja menedżerska nie kończy się nigdy.
Jak podał dziennik Rzeczpospolita na podstawie ogólnopolskiego badania wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak, w 2010 r dysproporcja w zarobkach młodych ludzi podejmujących pierwszą pracę (IT, edukacja i handel) wynoszą nawet 60 proc.
W konkursie startują zespoły (3-5 osób) tworzone przez studentów (II – V rok studiów) oraz reprezentantów firm. Każda drużyna przyjmuje rolę zarządu wirtualnego przedsiębiorstwa i, co za tym idzie, odpowiada za podejmowanie strategicznych decyzji we wszystkich obszarach funkcjonowania firmy. Podstawowym kryterium wygranej w konkursie jest osiągnięcie najwyższej ceny akcji na wirtualnej giełdzie.
Ciągłe dokształcanie się i zdobywanie nowych kompetencji staje się oczywistym elementem rozwoju zawodowego.
Jakie uczelnie ukończyli szefowie największych polskich spółek? Uniwersytet Łódzki zajął 8. miejsce w przygotowanym przez Magazyn "Home&Market" rankingu wyższych uczelni, których absolwenci piastują najwyższe stanowiska w największych firmach w Polsce.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności