Kariera - artykuły

tag
Przed nami rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Czy studiowanie oznacza lukę w CV, czy raczej jest okresem bogatym w doświadczenia związane ze zdobywaniem kompetencji? Jak wynika z badania Pracuj.pl Studenci i absolwenci na rynku pracy, 77% respondentów odbywa praktyki, a 65% badanych podejmuje pracę zawodową w trakcie studiów. Zdobyte podczas praktyk doświadczenie przekłada się, w ocenie respondentów, na podniesienie ich kompetencji zawodowych. Jednak mniej niż połowa badanych (42%), podejmuje pierwszą pracę związaną z kierunkiem studiów.
Absolwenci finansów i rachunkowości mają wiele możliwości pracy w zawodzie. Sporo zależy od tego jakie mają predyspozycje i gdzie zaczynają karierę. Nie bez znaczenia są dodatkowe uprawnienia np. biegłego księgowego czy audytora.
Chęć uczestnictwa w programie SAP Presales Academy mogą zgłaszać wszyscy absolwenci kierunków technicznych, biznesowych, finansowych i zarządzania, którzy chcą rozpocząć swoją karierę zawodową z SAP. Międzynarodowy projekt to nie tylko szansa na odbycie praktycznych szkoleń w USA i Polsce prowadzonych przez ekspertów SAP, ale też doskonała okazja do nawiązania bezcennych kontaktów i przyjaźni z być może przyszłą elitą międzynarodowego rynku aplikacji i rozwiązań software’owych dla biznesu.
Mimo wysyłanych dziesiątek, setek cv i wielu rozmów kwalifikacyjnych wciąż nie masz pracy? A może masz już jakieś doświadczenie, ale jesteś nieaktywny zawodowo? Sprawdź, co się za tym kryje, nic nie tracisz, a możesz dużo zyskać. Dzięki „Absolwentowi” już 60 osób uzyskało pomoc w zatrudnieniu, rozwinęło swoje kompetencje zawodowe i poszerzyło horyzonty.
Interesuje Cię branża FMCG i chcesz właśnie w niej zdobyć swoje pierwsze poważne doświadczenia zawodowe? Firma Mondelez Polska przygotowała dla Ciebie JUMP into FMCG – program dedykowany absolwentom i studentom ostatnich lat studiów.
6 najważniejszych W naszym kraju toczy się debata poświęcona kwestii odpowiedniego przygotowania absolwentów uczelni wyższych do wejścia na rynek pracy. Duża część ekspertów wskazuje na fakt, że mury uniwersytetów czy politechnik opuszczają osoby z dużą ilością wiedzy wyłącznie teoretycznej. Wiedza ta jest jednak z punktu widzenia przedsiębiorców bezużyteczna. umiejętności, które powinni mieć absolwenci rozpoczynający karierę zawodową
Jeszcze tylko przez tydzień można aplikować na staż w Grupie Żywiec. Unikalny, roczny program stażowy jest płatny i realizowany jest na podstawie umowy o pracę. To doskonały sposób, aby zyskać rozpoznawalne doświadczenie zawodowe a może nawet znaleźć stałe zatrudnienie w Grupie Żywiec, która jest najlepszym pracodawcą w branży FMCG*.
Monitorowanie karier absolwentów to dla większości uczelni wyższych nie lada wyzwanie… Bo jak zachęcić młodego człowiek do informowania o swoich losach zawodowych placówkę, z którą nic go już nie łączy? Tradycyjne ankiety w tym przypadku egzaminu nie zdały. Czy istnieje zatem narzędzie, które rzetelnie i miarodajnie zbada dalsze kroki absolwentów szkół wyższych?
Jeszcze kilka lat temu odpowiednie studia były gwarancją dobrej pracy i płacy. Dziś – choć wykształcenie nadal odgrywa kluczową rolę – dla pracodawcy ważniejsze od dyplomu jest doświadczenie. Dlatego coraz więcej osób zamiast studiów dziennych wybiera zaoczny tryb nauki. To doskonały sposób, aby połączyć dwa w jednym – edukację i pracę. Takie rozwiązanie sprawia, że jako absolwenci z zawodowym doświadczeniem jesteśmy o wiele bardziej atrakcyjni dla pracodawcy.
Programy menedżerskie organizowane przez duże korporacje są bardzo atrakcyjnym sposobem na rozpoczęcie kariery zawodowej dla najlepszych absolwentów. Duży wysiłek włożony w przejście wymagającego procesu rekrutacyjnego szybko się zwraca.
Powszechnie mówi się, że sytuacja absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy jest trudna.
Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie przeprowadziła badania sytuacji swoich absolwentów na rynku pracy. Z badań wynika, że studenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, chociaż nie czują się na siłach aby założyć własną firmę.
Absolwenci polskich uczelni mogą się ubiegać o trzymiesięczne stypendium umożliwiające pracę w charakterze animatora międzynarodowych spotkań młodzieży. Projekt przygotowała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM). Rekrutacja chętnych potrwa do 19 czerwca. Na staże wyjedzie sześć osób.
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności