Kariera - artykuły

Kiedy myślimy o rozwoju zawodowym, staże w renomowanych firmach medycznych, takich jak Medtronic, stają się atrakcyjną opcją dla studentów i absolwentów. Dowodzą tego rozmowy z czterema osobami, które miały okazję odbyć staż w tej firmie: Zofią Błażewicz, Wiktorią Kasprzak, Piotrem Granickim i Kacprem Orłem. Ich historie pokazują, jakie możliwości i wyzwania oferuje praktyka w jednej z wiodących korporacji z branży medycznej.
To już XV edycja IAESTE CaseWeek - projektu, w którym firmy przemysłowe, z branży IT oraz medycznej przeprowadzają warsztaty dla studentów na uczelniach technicznych w Polsce. W tym roku zapraszamy was na Politechnikę Gdańską, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Poznańską, Politechnikę Śląską, Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Krakowską oraz Politechnikę Rzeszowską.
Umiejętność programowania to obecnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności w świecie IT i nie tylko. Pozwala na karierę i realizację w wielu ciekawych zawodach, zarówno na stanowiskach juniora, jak i seniora. Dlatego też tak wiele osób pragnie się nauczyć programować. Pojawia się zatem pytanie, jak zacząć i jak długo trwa nauka programowania od zera? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.
Program skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy marzą o pracy w branży lotniczej i chcą rozwijać się pod okiem najlepszych specjalistów PLL LOT.
Budimex wystartował z programem praktyk studenckich na rok 2024. Największy w Polsce generalny wykonawca przygotował ok. 250 miejsc dla osób kształcących się na kierunkach inżynieryjnych, ale także w dziedzinie HR, finansów czy IT.
Nauka rozwija się dzięki różnorodności, dlatego każdą kobietę, która może wnieść w nią wkład, należy wspierać w realizacji jej aspiracji1 - to kluczowy wniosek, który wynika z dokumentu Closing the Gender Gap in Science, opracowanego przez UNESCO. Osiągnięcia polskich badaczek już od ponad 23 lat doceniają organizatorzy programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Celem tego wyjątkowego konkursu stypendialnego jest promowanie kobiet w nauce i wspieranie ich badań. 8 marca ruszył nabór zgłoszeń do 24. edycji programu. Badaczki mogą składać wnioski do 5 maja br.
Rusza rekrutacja do 25. edycji Programu Praktyk Letnich w Nestlé Polska. Na chętnych studentów i absolwentów czeka ok. 70 miejsc w 6 lokalizacjach.
Międzynarodowe projekty, 10 miast, a także 1057 osób, które tylko od 2020 roku rozpoczęły karierę w IT właśnie od stażu w Comarch - tak w skrócie można scharakteryzować ten wakacyjny program! Choć firma stawia obecnie na zatrudnienie doświadczonych specjalistów, po raz 22. otwiera swoje drzwi dla studentów, którzy w okresie od lipca do września 2024 r. będą mogli uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod okiem ekspertów.
Czy zastanawiasz się nad sposobami, jak rozkręcić swoją karierę już podczas studiów? Nurtuje Cię pytanie od czego zacząć? A może chciałbyś opanować sztukę tworzenia doskonałego CV i zdobyć wiedzę na temat tego, na co naprawdę zwracają uwagę pracodawcy? Jeśli tak, to Dni Kariery® w SGH są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!
Od 1 marca 2024 r. studenci wszystkich rodzajów studiów i absolwenci do 30. roku życia mogą zgłaszać się do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Do wyboru mają blisko 120 staży w ponad 50 firmach z 15 miast: od Sopotu po Przemyśl. Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie – od 4500 zł do 7500 zł za miesiąc.
Drodzy Studenci,
to już ostatni moment na zaaplikowanie do jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych programów dla przyszłych liderów świata finansów, Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.
Formularz zgłoszeniowy otwarty jest do 3 marca.
W dzisiejszych czasach edukacja jest niezwykle ważna dla kariery zawodowej. Branża IT nie jest wyjątkiem. Wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej w tym zakresie może jednak stanowić wyzwanie, gdyż możliwości jest wiele. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się, na co lepiej postawić – studia czy bootcamp. Jakie są plusy i minusy tych dwóch opcji? Zastanówmy się nad tym.
Staże studenckie i praktyki minęły w ubiegłym roku pod wyraźnym znakiem pracy zdalnej i hybrydowej. Silnym trendem była też jawność wynagrodzeń. Jako nowość pracodawcy wskazali rosnącą liczbę młodych kandydatów z zagranicy. W 2024 r. firmy spodziewają się kontynuacji, ale także przewidują nowe zjawiska. Pensje za staż wzrosną nawet o 20 proc.
Rozpoczęła się rekrutacja do XIX edycji Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, intensywnego dwutygodniowego programu szkoły letniej prowadzanego przez menadżerów z czołowych polskich firm. Po jego zakończeniu na Alumnów czekają propozycje 6-miesięcznej pracy lub kilkumiesięcznego stażu oraz dalsza ścieżka rozwoju.
Angular to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia aplikacji internetowych rozwijana przez firmę Google. Pozwala na tworzenie skalowalnych i wydajnych aplikacji internetowych. Co należy wiedzieć na jego temat i dlaczego warto z niego korzystać? Przekonajmy się!
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności