Rusza największy niezależny program stażowy w Polsce

Strona www: programkariera.pl
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu już po raz 18. rozpoczął nabór na płatne wakacyjne staże. W tym roku ponad 20 firm przygotowało blisko 80 ofert dla studentów i absolwentów w kilkunastu różnych specjalnościach. Każdy uczestnik Programu Kariera otrzyma wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3500 zł za miesiąc stażu, a niektórzy – nawet 5000 złotych.

Od 15 marca studentki i studenci oraz osoby, które niedawno ukończyły studia mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. Czekają na nich płatne praktyki w wielu branżach i miastach całej Polski. W jednym miejscu znajdą oferty praktyk wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości w takich profesjach jak: finansiści, prawnicy, PR-owcy, specjaliści od mediów i reklamy, HR-owcy, analitycy danych, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, programiści, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurment), projektanci w obszarze ergonomii urządzeń i user experience.

Program Kariera to największy niezależny program płatnych staży w kraju. Polska Rada Biznesu organizuje go od 17 lat i program ten z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W zeszłym roku wpłynęło rekordowe ponad 6000 zgłoszeń. Wynika to zarówno z filozofii Programu Kariera, który stawia na zdobywanie profesjonalnego doświadczenia, jak i z szans na zatrudnienie po zakończeniu stażu.

Praktyki u prezesa

Traktujemy stażystów bardzo serio. U nas nikt kawy nie parzy – podkreśla Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. – Uczestnicy doskonalą podstawowe umiejętności zawodowe i zdobywają niezbędne doświadczenie, a oprócz tego stykają się ze strategicznym poziomem prowadzenia biznesu. Zachęcamy firmy, by dawały możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem, w których realizowany jest staż. I jak wskazują coroczne badania, zwłaszcza za tę unikalną cechę cenią nas stażyści – dodaje Owerko.

Potwierdzają to absolwenci Programu Kariera: – Najfajniejszym aspektem było dla mnie to, że cały czas opiekował się mną kierownik działu, w którym odbywałem staż. To sprawiło, że na bieżąco mogliśmy rozmawiać o wszystkim, czego się uczyłem, co poznawałem etc. Dzięki temu otrzymywałem bardzo dużo cennego feedbacku na temat moich pomysłów, uwag i analiz, szczególnie podczas wyjazdów do zakładów produkcyjnych firmy – mówi Matuesz Milczarek, zeszłoroczny absolwent Programu Kariera, który staż odbył w firmie Bakalland.

Płatny staż z perspektywą stałej pracy

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3500 zł za miesiąc stażu. Niektóre firmy oferują 4000 zł, a nawet 5000 zł. Jak pokazują dotychczasowe statystki, co czwarty uczestnik Programu otrzymuje ofertę stałej pracy od firmy, w której odbył staż. Tak było również w zeszłym roku, mimo że przedsiębiorstwa były dotknięte pandemią. – To najlepiej pokazuje, że zdolny i chętny do nauki pracownik jest świetną inwestycją. Firmy wiedzą, że kiedyś uda się pokonać koronawirusa i już teraz przygotowują się na ten moment – tłumaczy Marian Owerko.

Stażyści wystawiają oceny firmom

Stałym elementem Programu Kariera są badania satysfakcji, w których to uczestnicy oceniają firmy, w których byli na praktykach. – Dzięki ocenie jakościowej Program Kariera odbywa się na wysokim poziomie merytorycznym. U nas stażyści są traktowani bardzo serio – mówi Marian Owerko.

Dobre staże znikają szybko

Choć większość staży oferowanych w Programie Kariera to propozycje na wakacje, wiele z nich trwa znacznie dłużej - nawet do pół roku. Dokładne terminy są ustalane indywidualnie. Tegoroczni uczestnicy powinni pamiętać o jednym: najciekawsze staże znikają szybko. Pracodawcy oceniają aplikacje na bieżąco i nierzadko wybierają najlepszych stażystów jeszcze przed końcem oficjalnego naboru. Poza tym niektóre firmy z góry zakładają krótszy czas rekrutacji.

Oferty z całej Polski

W tym roku staże Programu Kariera odbywają się w kilkunastu miastach i miejscowościach w całej Polsce. Przede wszystkim są to duże aglomeracje, takie jak Warszawa, Poznań czy Łódź.

Do Programu Kariera zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju. Zachęcamy uczestników, by spróbowali swoich sił w mieście, z którym nie są na co dzień związani. Oferowane wynagrodzenie pozwala pokryć koszty podstawowego utrzymania, a doświadczenia zdobyte w nowym środowisku są bezcenne – tłumaczy dr Małgorzata Durska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Rady Biznesu.

Wymagania

Program Kariera jest kierowany do studentów oraz absolwentów uczelni polskich i zagranicznych. Chętni muszą wypełnić formularz na stronie programkariera.pl, przesłać swoje CV, a w przypadku niektórych firm, także list motywacyjny i/lub rozwiązane zadanie. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna albo testy kompetencyjne.

Więcej na: programkariera.pl oraz facebook.com/ProgramKariera


data ostatniej modyfikacji: 2021-03-15 09:52:48
Komentarze
Polityka Prywatności