Kariera - artykuły

Do 16 października trwa rekrutacja na praktyki edukacyjne w ramach programu „Teach the World”. Dzięki niemu można wyjechać do Turcji, Chin, Kolumbii i Kostaryki.
Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery? Weź udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, który potrwa od 17 do 21 października. Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia w WSB.
Przedstawiciele pokolenia X to obecnie trzydziesto- i czterdziestoletni pracownicy, którzy dzięki wyznawanym wartościom, zaangażowaniu w pracę i zdobytemu już doświadczeniu dziś zajmują stanowiska kierownicze.
Już 20 października kończy się rejestracja zespołów studenckich do konkursu GMC Poland. Ilość zespołów powiększa się coraz szybciej każdego dnia, lecz czas ucieka!
Najpierw przez pół roku uczyli się w swoich liceach jak zostać rekinem biznesu, teraz muszą pokazać w praktyce, w swoich miejscowościach, czego się nauczyli. Licealiści z 6 śląskich i zagłębiowskich liceów ogólnokształcących w dn. od 7 do 11 października zorganizują wydarzenia, pokazujące jak powinien wyglądać nowoczesny biznes, okiem licealisty.
Statystyczny Polak otrzymuje posadę w czasie krótszym niż miesiąc lub musi na nią czekać ponad rok. Nowego zajęcia poszukuje wśród znajomych, czytając ogłoszenia umieszczane w Internecie, a do prasy zagląda bardzo rzadko – wynika z najnowszych danych Work Service SA.
10 tys. zł na realizację autorskiego projektu to tylko jedna z nagród czekających na studentów, którzy wezmą udział w konkursach organizowanych podczas programu Centrum Aktywnych. Program zainicjowany przez Credit Agricole Bank Polska startuje 3 października i dedykowany jest wszystkim studentom szukającym wsparcia finansowego dla swoich projektów.
Poszukujący pracy internauci po raz kolejny będą mogli skorzystać z możliwości udziału w Wirtualnych Targach Pracy Monsterpolska.pl.
Wysoki poziom bezrobocia wśród absolwentów wyższych uczelni utrzymuje się od wielu lat. Według danych GUS nawet co piąty student otrzymujący tytuł magistra nie może znaleźć zatrudnienia.
Temat społecznie odpowiedzialnego biznesu (ang. corporate social responsibility, CSR), czyli działania firmy zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, poszanowaniem środowiska naturalnego, pracowników, kontrahentów i społeczności lokalnej, cieszy się wśród studentów i studentek coraz większym zainteresowaniem.
Członkostwo Polski w Unii Europejskiej zwiększyło zainteresowanie cudzoziemców naszym krajem. Tylko w 2010 ok. 37 tys. obcokrajowców dostało pozwolenie na pracę w Polsce, z czego ponad 1/3 stanowiły zezwolenia dla robotników wykwalifikowanych.
Dobre bo polskie? Dla połowy pracowników w Polsce to hasło nie ma zastosowania w odniesieniu do pracy. Nad polskiego pracodawcę przedkładamy firmy z zagranicznym rodowodem. O to, czy pochodzenie firmy ma dla nas znaczenie zapytał pracowników serwis Praca.pl
Tegoroczne wyniki matury, w tym poprawkowej, udowodniły, że matematyka nie jest mocną stroną absolwentów polskich szkół średnich. Nic dziwnego, że nauki społeczne wciąż pozostają wysoko w rankingu najchętniej wybieranych kierunków studiów.
Zawód dziennikarza zawsze kojarzony był z misją. Osoby parające się tym rzemiosłem mają określone zadanie w społeczeństwie i zobowiązania wobec obywateli. Ale czy w dobie Internetu i wszechobecnej cyfryzacji znajdzie się miejsce dla rzetelnego dziennikarstwa?
Pomimo narastającej niepewności w światowej gospodarce, blisko dwie trzecie Polaków nie obawia się o swoje miejsca pracy – wynika z najnowszych danych Work Service SA. Jednocześnie coraz trudniejsza sytuacja na rynku pracy przekłada się na brak oczekiwań wzrostu płac i wzbudza niepokoje nawet 25% pracowników związane z zachowaniem obecnego zatrudnienia.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności