Aplikuj na staż w Microsoft

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Tylko w ubiegłym roku akademickim i w czasie wakacji w stażach organizowanych przez polski oddział Microsoft wzięło udział łącznie 230 studentów. Na coraz trudniejszym dla młodych ludzi rynku pracy, zyskanie nowych kompetencji podczas praktyk w jednej z największych globalnych korporacji to wyróżnik, na który z pewnością zwrócą uwagę rekruterzy.

Na staże w Microsoft można się zgłaszać przez cały rok poprzez strony dedykowane odpowiednio praktykom w Polsce i zagranicą w tym również w siedzibie firmy w Redmond http://www.microsoft.com/pl-pl/student/praktyki.aspx i www.microsoft.com/university.

Praktyki studenckie to nie tylko sprawdzenie swojej wiedzy i rozwinięcie umiejętności, ale także skonfrontowanie swoich wyobrażeń i oczekiwań związanych z karierą. Doświadczenie zdobyte podczas pracy w Microsoft będzie w przyszłości istotną przewagą w procesie ubiegania się o pracę. Z ostatniego raportu International Youth Foundation (IYF) wynika, że poziom bezrobocia wśród młodzieży na świecie ma sięgnąć 12,8 proc. do 2018 roku. Sektor nowoczesnych technologii będzie nadal siłą napędową gospodarki (szczególnie w krajach rozwijających się), młodzi ludzie dysponujący umiejętnościami z dziedziny informatyki i telekomunikacji będą lepiej przygotowani do podjęcia pracy lub działalności gospodarczej.

Technologie to przyszłość

Polscy studenci mogą aplikować na praktyki w obszarach związanych z technologią, które odbywają się nie tylko w polskim oddziale Microsoft, ale także w Europie czy Stanach Zjednoczonych. W tym roku w wakacje do głównej siedziby firmy w Redmond wybrali się na 3 miesiące Paweł z Politechniki Gdańskiej i Zachariusz z Politechniki Poznańskiej, którzy uwiecznili swoje praktyki w filmie.

W tym samym czasie w warszawskim oddziale Microsoft gościła grupa praktykantów, którzy przez 2 tygodnie odbywali praktyki w biurze Microsoft w Warszawie, aby potem móc je kontynuować w trybie zdalnym. Takie rozwiązanie umożliwia odbywanie stażu nawet w trakcie trwania studiów, a jednocześnie pozawala rozwijać kompetencje, takie jak współpraca wirtualnych zespołów nad wspólnymi projektami czy wykorzystywanie rozwiązań chmurowych, co jest obecnie powszechną praktyką w biznesie. Wiedza i doświadczenie w obszarze IT wyniesione ze stażu w firmie, która jest liderem rynku, daje gwarancję lepszego startu zawodowego tym bardziej, że w tym sektorze rynku, z racji jego dynamicznego rozwoju, będzie potrzebne najwięcej wykwalifikowanych fachowców, a bezrobocie w UE w ogóle jego nie dotyczy. Komisja Europejska zajmująca się IT stwierdziła, że w roku 2015 będzie brakowało prawie 900 000 kandydatów do pracy w tym sektorze.

Praktyki to nie tylko doświadczenie, ale także przyjrzenie się, jak funkcjonuje międzynarodowa korporacja, jaka jest jej misja, wizja i wartości. Młodzi ludzie już dziś mogą zastanowić się, czy byliby w stanie identyfikować się z kulturą organizacyjną takiej firmy i porównując ją z innymi dokonać lepszych wyborów dotyczących podjęcia pracy w przyszłości.

"Często zdarza się, że gdy przychodzi się na praktyki do jakieś firmy, to jest się traktowanym jako niewykwalifikowana siła robocza do najgorszych zadań, ale w Microsofcie postąpiono z nami inaczej. Byliśmy traktowani na równi z pracownikami, dostaliśmy swoją salę, w której wykonywaliśmy zadania wyznaczone przez szefa projektu. Świetną rzeczą były również szkolenia, na których dowiedzieliśmy się o rynku pracy w Polsce i programowaniu między innymi na Windows 8. Bardzo ciekawe rzeczy opowiedziane przez profesjonalistów." - podsumował Paweł Trojanowski, który część tegorocznych wakacji spędził w Microsoft.

Spotkania z wysokiej klasy specjalistami i praca z nimi na co dzień staje się inspiracją na przyszłość.

"Ewangeliści Microsoftu, czyli ludzie, którzy byli dla nas chodzącymi encyklopediami dotyczącymi technologii Microsoftu, bardzo chętnie dzieli się z nami swoją wiedzą, doglądali nas i troszczyli się o nas i o nasze projekty" - pisze na swoim blogu Michał Maciejewski.

Praktykanci w polskim oddziale Microsoft

Oczywiste staje się, że pracodawcy, szczególnie w sektorze IT, coraz bardziej cenią i poszukują kandydatów, którzy mieli okazję zastosować swoją wiedzę w praktyce i mają już pewne doświadczenie zawodowe.

Microsoft nie tylko dla speców IT

Jednak Microsoft to nie tylko technologie. Firma oferuje studentom szereg praktyk także w innych departamentach takich jak sprzedaż, marketing czy HR. Rozszerzając wciąż program praktyk firma postanowiła dołączyć do grona fundatorów inicjatywy "Grasz o staż", która jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz "Gazetę Wyborczą" i co roku umożliwia spotkanie pracodawców z wyróżniającymi się na rynku studentami i absolwentami.

"Microsoft to firma o ogromnych możliwościach i silnej pozycji rynkowej. Chcemy współpracować z osobami, które mają w sobie pasję, aby nieustannie rozwijać swój potencjał. Wierzymy, że praca w naszej organizacji będzie fantastyczną przygodą, możliwością zdobycia umiejętności na najwyższym, światowym poziomie, a także doskonałą okazją do poznania wielu interesujących osób. Staż w firmie o tak rozwiniętej kulturze organizacyjnej najlepiej przygotowuje do podejmowania wyzwań w dalszym życiu zawodowym. Praca zespołowa, projektowa oraz posługiwanie się najnowszymi technologiami dla zwiększenia efektywności biznesu i komunikacji - to jedne z wielu "przedmiotów" w szkole Microsoft. Jesteśmy zdania, że staż w Microsoft będzie trampoliną do dalszej kariery i pozwoli laureatom odnaleźć się na obecnym rynku pracy." - podkreśla Katarzyna Tokarz, Recruitment & Attraction Manager w Microsoft.

Magdalena Słyk - praktykantka w dziale zajmującym się grupą produktów Office

"Odbyłam staż w dziale Marketing Office Division, który zajmuje się marketingiem produktów i usług z grupy Office. Moim zadaniem było przygotowanie scenariuszy biznesowych wspierających sprzedaż do sektora publicznego oraz opracowywanie materiałów marketingowych. Po stażu w Microsoft jestem przekonana, że chcę się zajmować marketingiem właśnie w branży nowoczesnych technologii. W związku z tym zamierzam aplikować do programu MACH (Microsoft Academy for College Hires), który stwarza młodym, dynamicznym absolwentom uczelni wyższych doskonałą szansę na rozwój i realizację ich marzeń" - mówi Magdalena Słyk, uczestniczka programu "Grasz o Staż".

W ramach szerokiej gamy praktyk oferowanej przez Microsoft znajduje się także oferta dla absolwentów. Globalny program rozwoju talentów MACH (Microsoft Academy for College Hires) skierowany jest do najwybitniejszych z nich z najlepszych uczelni w Polsce oraz osób, które ukończyły MBA. Mają oni szansę zostać zatrudnieni na okres od 1,5 do 2 lat na stanowiskach oferowanych w trzech ścieżkach: marketingowej, sprzedażowej oraz technicznej. W trakcie stażu MACH młodzi ludzie mogą skorzystać z licznych narzędzi pomagających w rozwoju kariery: mentoring, coaching, dodatkowe szkolenia i wydarzenia organizowane wyłącznie dla globalnej społeczności MACH, globalny networking, możliwość uczenia się od liderów, udział w projektach mających duży wpływ na funkcjonowanie biznesu. Najważniejsze kryteria przyjęcia to studia ukończone nie wcześniej jak rok przed dołączeniem do Microsoft oraz nie więcej niż 18 miesięcy doświadczenia zawodowego. Obecnie w polskim oddziale Microsoft jest 9 osób zatrudnionych w ramach programu MACH, a w przyszłym roku rozrachunkowym ta liczba zostanie podwojona. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

Współpraca z Microsoft to doskonała okazja do poznania organizacji rozwijającej nowe technologie. Firma plasuje się w czołówce listy najlepszych miejsc pracy publikowanej przez magazyn "Fortune" nieprzerwanie od początku powstania listy w roku 1998. Polski oddział firmy może pochwalić się tytułem "Najlepszego Miejsca Pracy Polska 2013". Firma jest bardzo otwarta na inicjowanie nowych projektów i sprawdzanie ich na rynku. Myślenie kategoriami szans, a nie ograniczeń to bardzo inspirujące podejście, dzięki któremu praktykanci skoncentrują się na tym, jak osiągnąć cele. Pracując przy konkretnych zadaniach w działach sprzedażowych będą mogli w pełni realizować swój potencjał.

Aplikuj o praktyki w Microsoft TUTAJ.

Jak "grać o staż" można dowiedzieć się TUTAJ.


data ostatniej modyfikacji: 2013-10-28 08:43:56
Komentarze
Polityka Prywatności