Możliwości pracy i kariery dla lingwistów z angielskim

skype
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Rozważasz czy warto studiować anglistykę? Warto wiedzieć co można ze sobą począć mając angielski w małym palcu. Znając język angielski możemy czuć się pewnie w każdym zakątku świata. Gdzie byśmy nie wyjechali możemy postarać się o pracę jak również znaleźć bez problemu prace zdalną, a to wszystko dzięki uniwersalnemu charakterowi języka angielskiego.

Zapotrzebowanie na anglistów z czasem słabnie, bowiem coraz więcej osób włada angielskim w stopniu co najmniej dobrym, mimo to fachowcy lingwiści są na rynku niezbędni. Posługiwanie się językiem angielskim nie oznacza, iż znamy ten język od podszewki i nie rzadko niuanse językowe są dla nas kompletnie niezrozumiałe. Mimo wszystko o prace dla anglisty nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać. Jeśli kończąc studia uważasz ze będziesz rozchwytywany is am będziesz wybierał co ciekawszą posadę to się mylisz. Również jako anglista, lingwista musisz się natrudzić by znaleźć zatrudnienie w  zawodzie. Oczywiście możesz wyjechać do Anglii na zmywak, jednak jeżeli masz ambicje, chcesz zrobić karierę a przede wszystkim kochasz to co robisz musisz wykazać się kreatywnością. Warto na tym etapie rozważyć czy interesuje nas praca w branży edukacyjnej czy też praca dla biznesu, często także polegająca na edukacji jednak kierunkowej w specyficznym gonie osób i atmosferze.

Świat biznesu, nauki jak i rozrywki w sieci przyjął język angielski za podstawę, tym samym znajomość angielskiego stała się niezmiernie ważną kompetencją porównywalną z umiejętnościami czytania i pisania. Warto jest umieć się porozumieć w środowisku międzynarodowym. To dobry znak dla anglistów, znawców lingwistów, którzy uczą angielskiego. Możliwości pracy nie brakuje. Wystarczy wejść na strony dedykowane lektorom angielskiego jak chociażby www.szukaj-lektora.pl czy http://www.linguajob.pl i zobaczyć jak wiele ofert się znajduje pod hasłem lektor angielskiego. Lektorów poszukują nie tylko szkoły ale i firmy dla swych pracowników, centra konferencyjne i wiele instytucji, firm prywatnych.  W zależności jak dobrze czujemy się z językiem możemy uczyć także obcokrajowców ogłaszając swoją pomoc w nauce online. Podstawowym zajęciem anglistów może być nauka w szkole językowej, udzielanie korepetycji, prowadzenie zajęć dodatkowych, nauka w szkole publicznej. Poza nauczaniem w systemie szkolnym lingwiści mogą wyspecjalizować się w tłumaczeniach oraz pomocy w obsłudze biznesu, biura, projektu pod kątem językowym. Co więcej angliści znajdują pracę w mediach, także w sieci do redagowania i korekty tekstów tłumaczonych, pisanych w języku angielskim. Pisanie artykułów naukowych także może być ciekawą pracą dla lingwisty. Różnorodność prac jakie można wykonywać jednocześnie pozwala na robienie kariery, zarabianie pieniędzy i spełnianie się.

Elastyczny czas pracy lingwisty t największy atut dający szerokie możliwości rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Badania nad językiem angielskim to działka nie tylko dla anglistów z Polki, tym samym można zrobić karierę za granicą. Jedną z możliwości samozatrudnienia jest prowadzenie własnych blogów i serwisów edukacyjnych. Czytelników nie brakuje, o ile blog jest prowadzony systematycznie i w sposób ciekawy a także praktyczny. Przykłady z życia oraz osobiste refleksje są świetnym uzupełnieniem teorii, gramatyki wykładanej w blogu. Nauka angielskiego z blogami językowymi stała się popularną metodą łączenia nauki i rozrywki nabywania języka przy okazji. W internecie mocno rozwinęły się portale służące pomocą w nauce języka angielskiego. Zyski najczęściej czerpią z abonamentów na dostęp jak również reklam, udostępnienia danych użytkowników itp. Nie są to fundusze pozwalające na godne życie lingwistom jednak dla wielu to ciekawa forma dorobienia sobie i samorealizacji, dowartościowania siebie i wiedzy jaką się posiada. Prowadzenie własnej strony i dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami, publikowanie ciekawostek językowych oraz opisywanie kultury anglosaskiej i związków tradycji, zwyczajów lokalnych ze słownictwem czy też językiem potocznym, powiedzeniami może być doskonałym hobby, w dodatku z czasem dochodowym. To w dużej mierze blogerzy zapoczątkowali udzielanie korepetycji online. Pod wpisami czytelnicy prosili o kolejne artykuły, pomoce, konsultacje, tak narodziły się vlogi i kanały Youtube,  czasem potrzeba interakcji sprawiła iż blogerzy poszli o krok dalej łącząc się przez Skype. Początkowo sesje, spotkania miały charakter wyłącznie towarzyski, z czasem sformalizowano zajęcia do korepetycji. Niezależnie do tego czy mieszkasz w małym miasteczku czy wielkiej metropolii teraz masz równy dostęp do odbiorców korepetycji, możesz konkurować z korepetytorami z większych ośrodków edukacji nie wyjeżdżając z rodzinnych stron. Obecnie korepetycje online są jedną z form nauki a webinaria zyskują na popularności jako uzupełnienie nauki indywidualnej.

Zaletą nauki online jest możliwość efektywniejszej gospodarki czasem. Co więcej to wygodne rozwiązanie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Korepetytorzy (jak np. korepetytorzy z angielskiego przez Skype) nie rzadko zajmują się wyłącznie udzieleniem korepetycji, chociaż wielu uczy online tylko popołudniami, w weekendy, dorabiając do etatu. Wraz z rozpowszechnieniem się korepetycji online zaczęły powstawać platformy pośredniczące między uczniem a nauczycielem. Jedną z nich jest Preply, zapewnia ona dostęp do szerokiego grona uczniów i potencjalnie zainteresowanych internautów. Wszyscy, którzy odwiedzają serwis szukają lektora do nauki języka. Nawet jeśli nie jest to angielski to warto dołączyć do platformy promując swoją osobę i zyskują w ten sposób nowych klientów.

W przeciwieństwie do wielu portali w Preply dodając swoją ofertę usług korepetycji trafiamy do osób tą usługą zainteresowanych. Jeśli od dłuższego czasu nie potrafimy znaleźć pracy, szukamy pasjonującego zajęcia z angielskim w roli głównej to w Preply najpewniej znajdziemy taką możliwość pracy, byśmy byli zadowoleni my, jak i nasi uczniowie. Wystarczy stworzyć własny profil, zamieścić w nim kluczowe informacje i czekać aż praca nas znajdzie. Chętnych do nauki zdalnej przybywa, zwłaszcza jeśli chodzi o angielski, którego prawie każdy się uczy od najmłodszych lat. Chcąc wykorzystać swój czas jak najbardziej efektywnie możemy podjąć pracę nauki angielskiego w platformach edukacyjnych w charakterze konsultanta, lektora dostępnego na czacie lub też wykładowcy podczas video konferencji, czy e-kursu. Każda praca to kolejne wyzwanie, a rozwijająca się branża edukacyjna w internecie stwarza co rusz nowe opcje do których warto się dostosować, by nie tylko czerpać zyski finansowe ale i satysfakcję, radość z nauczania na odległość.

Mając na uwadze wymienione możliwości pracy jako anglista warto jest się kształcić w tym kierunku, gdyż jest to ciekawe zajęcie na rynku. Wbrew pozorom by być wziętym anglistą potrzebny jest stosowny talent i powołanie. Wielu anglistów którzy nie odnaleźli się w zgłębianiu tajników języka angielskiego w zawodzie nie pracuje a wybrało zaledwie pracę w jeżyku angielskim, który pomógł im znaleźć zatrudnienie jako jeden z atutów. Planując swoją karierą należy uwzględnić zamiłowanie do zajęć jakie są typowe dla anglistów czyli edukacji i popularyzacji wiedzy o języku.

Autor: Preply.com, korepetycje z agielskiego przez skype.


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:37:38
Komentarze
Ostatnie:
23.01.2016 21:41
Dodał(a): ~konnie
ja polecam fajny e-learning z którego aktualnie się ucze i daje super rezultaty www.bellsenglishcourse.pl
Polityka Prywatności