Praca & kariera ze znajomością języka hiszpańskiego

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Nauka języka hiszpańskiego i waga jaką ten język zyskuje w Polsce coraz częściej spotykana jest w szkołach, chociaż najczęściej hiszpański jest kolejnym z języków obcych, jakich się uczymy. Wiele osób podejmuje się nauki hiszpańskiego dla rozrywki, zwłaszcza jeśli znają już francuski lub włoski, wówczas nauka języka hiszpańskiego online jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Znajomość języków obcych na współczesnym rynku pracy znacząco podnosi naszą lokatę. Znając co najmniej jeden język obcy poza angielskim możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie z tego tytułu, jak i większe możliwości zatrudnienia, konkurowania z innymi poszukującymi pracy.

Czasem to nasz jedyny atut, za to największy i decydujący. Wynagrodzenia osób znających języki obce mogą być wyższe od kilkunastu do nawet stu procent, co jest szczególnym motywatorem do nauki. W zależności od tego jakie znamy języki i w jakim stopniu, możemy w ofertach pracy przebierać. Najbardziej pożądana jest komunikatywna i biegła znajomość języka, niemniej znając podstawy stosunkowo łatwo i szybko jest język podszkolić, o czym doskonale wiedzą pracodawcy.

Najczęściej i najłatwiej jest znaleźć pracę za granicą, niemniej w Polsce również są potrzebni pracownicy mówiący po hiszpańsku, włosku, czy portugalsku. Zagraniczne oferty pracy to nie tylko praca na budowie, kelnerowanie, czy winobranie, ale także zdecydowanie bardziej ambitne zajęcia. Co więcej z racji tego, że stosunkowo niewielu Polaków włada hiszpańskim, zwłaszcza na poziomie zaawansowanym, możemy liczyć na powodzenie wśród pracodawców, czasem imponując oryginalnością, a czasem okazując się dokładnie tą osobą, której szuka firma do pracy. Łącząc ze znajomością języka inne kompetencje wymagane na danym stanowisku pracy możemy być idealnym kandydatem na pracownika dla firmy polskiej działającej na hiszpańskim i hiszpańskojęzycznym rynku pracy, jak i polsko-hiszpańskiej firmy działającej w Polsce. To również możliwość pracy zdalnej na zlecenie hiszpańskich firm z wielu branż, jak i możliwość pracy w delegacji, pracy na kontrakcie w Hiszpanii, jak również w Ameryce Łacińskiej, gdzie hiszpański jest głównym językiem komunikacji.

W Polsce poza handlem tak tradycyjnym, jak i online pracę z językiem hiszpańskim możemy dostać także w infoliniach hiszpańskojęzycznych, światowych call center itp. Zdecydowanie najczęstszą formą zatrudnienia osób znających hiszpański są firmy handlowe działające na arenie międzynarodowej. Poszukiwanie klientów w języku hiszpańskim, ich obsługa, negocjacje handlowe to podstawowe obowiązki pracowników. Wśród tej grupy znajdują się także specjaliści od HR, rekruterzy agencji pracy tymczasowej, którzy poszukują kontrahentów na hiszpańskim rynku, pertraktują warunki dla swoich leasingowanych pracowników z Polski i rezydują swoim pracownikom. Także w branży budowlanej, zwłaszcza drogowej można znaleźć pracę znając hiszpański. Wiele firm budowlanych wykonujących roboty drogowe w Polsce to firmy hiszpańskie. Dla usprawnienia komunikacji w zakresie projektu, inwestycji warto jest znać hiszpański.

Mimo, iż w języku angielskim można by było prowadzić zarówno komunikację ze współpracownikami, jak i klientami, to nauka hiszpańskiego online, jak i stacjonarnie popłaca. Szczególnie rozwojowym typem pracy w języku hiszpańskim jest praca zdalna obejmująca coraz więcej specjalizacji poza zawodem informatyka, programisty czy webmastera. Poszukiwani są redaktorzy, księgowi, kadrowi itd. Tym samym niezależnie od wykonywanego zawodu masz szansę podjąć pracę na hiszpańskich warunkach zatrudnienia ze stawką w euro nie wychodząc z domu. Oczywiście poza pracą w kraju możliwa jest emigracja zarobkowa. Opłaca się ona w szczególności wybitnym specjalistom, którzy znając hiszpański mogą zdobywać nowe doświadczenia i robić karierę za granicą. Komunikacja w języku hiszpańskim przynosi zdecydowanie lepsze efekty handlowe, jak i pozytywne relacje z centralą, czy partnerami biznesowymi, tym samym rezygnuje się z komunikacji w języku angielskim na rzecz hiszpańskiego. W wielu korporacjach pracownikom fundowana jest nauka języka hiszpańskiego online w ramach doskonalenia zawodowego, nawet jeśli znajomość hiszpańskiego nie jest warunkiem koniecznym do wykonywania pracy w danej firmie.

W szczególności chcąc zrobić karierę managera warto zainwestować w język hiszpański, bowiem pracując w kadrze managerskiej im więcej języków obcych znamy, tym lepiej nie tylko dla naszego konta i możliwości podjęcia pracy, ale i rozwoju osobistego, rozwoju intuicji biznesowej i kreatywności. Nauka języków obcych rozwija zarówno naszą wiedzę o świecie, języku, kulturze, jak również pozwala gimnastykować mózg, tworzyć kolejne połączenia neuroidalne odpowiadające za kreatywne myślenie, umiejętności widzenia nieszablonowych rozwiązań problemu, co w pracy managera jest szczególnie istotną i cenioną cechą.

Nauka języka hiszpańskiego online to znaczne ułatwienie w doskonaleniu umiejętności językowych. Obojętne czy chodzimy do szkoły, studiujemy czy zajmujemy ważne stanowisko w formie możemy uczyć się hiszpańskiego z taką samą skutecznością. Co więcej możemy uczyć się od podstaw, jak i rozwijać język poprzez dodatkowe lekcje i konwersacje z native speakerami dopasowując terminy do własnego grafiku, intensywność, cykliczność zajęć online. Niebywały komfort nauki zdalnej sprawia, że coraz więcej osób uczy się języka hiszpańskiego, który dotąd nie wszędzie był dostępny z uwagi na swoją znacznie mniejszą popularność niż języka angielskiego, czy niemieckiego na polskim rynku edukacji językowej - podaje Preply. Obecnie z racji dużego i wciąż rosnącego zapotrzebowania na pracowników z językiem hiszpańskim rośnie też oferta edukacyjna w tym zakresie. Przybywa lektorów języka hiszpańskiego. Praca lektora to tylko jedna z wielu możliwości które daje zamiłowanie do hiszpańskiego. Mimo to godna dostrzeżenia, gdyż wraz z upowszechnieniem się nauki hiszpańskiego na rynku powstała nisza do zapełnienia. Prócz nauczania języka hiszpańskiego można również być przewodnikiem turystycznym w Polsce oferującym oprowadzenie do atrakcjach turystycznych w języku hiszpańskim, jak też rezydentem, czy przewodnikiem dla Polaków wyjeżdżających do Hiszpanii, Meksyku, Ekwadoru itd. na wycieczki krajoznawcze.

Warto zastanowić się również nad tym, czy hiszpański to tylko kolejna kompetencja zawodowa, czy może furtka do kariery. Otóż chcąc zrobić karierę światową warto jest znać języki obce ze światowej czołówki jak angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Wbrew pozorom hiszpański to ważny język świata nauki. W języku hiszpańskim jako ojczystym mówi o wiele więcej osób niżeli w języku angielskim i niemieckim razem wziętymi, trudno jest pominąć ten język.

Podsumowując z łatwością można dostrzec wartość języka hiszpańskiego pod kątem pracy. Jeśli zastanawiasz się, czy warto się uczyć hiszpańskiego, doskonalić go, to możesz być pewien, iż nie jest to chybiona inwestycja. Poza życiem zawodowym język hiszpański może przydać się nam również prywatnie, czy to w podróży, czy też surfując w sieci i zgłębiając wiedzę dotyczącą naszych zainteresowań, poznając nowych znajomych. Życie bywa na tyle przewrotne, iż nie rzadko znając hiszpański nie bierzemy pod uwagę, że może się nam przydać w pracy, a jednak z dnia na dzień może okazać się, iż to dzięki hiszpańskiemu otrzymaliśmy awans lub propozycję lepszej pracy.

Polecamy zapoznać się z poniższymi ogłoszeniami:

data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 20:39:13
Komentarze
Polityka Prywatności