Ponad 40 firm, ponad 100 staży i 3500 zł miesięcznie dla każdego stażysty

Strona www: programkariera.pl
Dział: kariera - pracaikariera.pl

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu już po raz 17. rozpoczął nabór na płatne wakacyjne staże. Kilkanaście miast i ponad 100 staży w kilkudziesięciu branżach czeka na studentów i absolwentów. W tym roku Polska Rada Biznesu zwiększa wynagrodzenie do minimum 3500 złotych.

Od marca studentki i studenci z Krakowa i Małopolski oraz osoby, które ukończyły studia, ale wciąż są przed 30-tką mają szansę zgłaszać się do Programu Kariera. Czeka na nich ponad 100 płatnych staży w ponad 40 firmach w całej Polsce, w tym w Krakowie. Program oferuje staże w różnorodnych branżach: finansowej, medycznej, prawniczej, marketingu, reklamie, HR, farmacji, produkcji, IT, mediach i wielu innych.

Program Kariera to największy niezależny program płatnych staży w kraju. Polska Rada Biznesu organizuje go od 16 lat. Obecna już 17. edycja skupiła rekordową ofertę ponad 100 staży. Z roku na rok rośnie też liczba kandydatów ubiegających się o praktyki. Bo Program Kariera jako obok jednych z najwyższych stawek wynagrodzenia daje swoim absolwentom duże szanse na zatrudnienie.

- U nas nikt kawy nie parzy – podkreśla Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera – powtarzam tę dewizę od lat, bo ona wyróżnia nasz program spośród innych. Zdobywanie doświadczenie było i jest w centrum stażowej filozofii programu. Zależy nam także, by uczestnicy przez moment zetknęli się ze strategicznym poziomem prowadzenia biznesu. Temu służy bezpośrednia praca z osobami faktycznie zarządzającymi firmą, w której realizowany jest staż. I jak wskazują badania satysfakcji zwłaszcza za tę unikalną cechę cenią nas kandydaci – dodaje Owerko.

Potwierdzają to absolwenci Programu Kariera: - Miałam okazję wykorzystać wiedzę ze studiów w praktyce, czyli uczestniczyć w realizacji prawdziwych, poważnych projektów. Kiedy zaczęłam mój staż, Dział Marketingu i PR był w szczytowym momencie wdrażania nowej identyfikacji wizualnej dla całej grupy kapitałowej – mówi Paulina Soboniak, absolwentka Programu Kariera w ERBUD. I wymienia inne korzyści, które wyniosła ze stażu: - Nauczyłam się funkcjonowania w tak dużej organizacji. Nabrałam też pewnej biznesowej ogłady. I może mniej ważne, ale dla mnie chyba najważniejsze – poukładałam całą moją dotychczasową wiedzę z ekonomii i marketingu.

Płatny staż z perspektywą stałej pracy

W Programie Kariera oferowane są tylko płatne staże. W tym roku każdy pracodawca oferujący praktyki w ramach programu zapłaci co najmniej 3500 złotych za każdy miesiąc stażu. Ale niektóre firmy oferują 4000 zł, a nawet 5000 złotych. Polityka płatnych staży sprawdza się nie tylko wśród stażystów, ale także pracodawców. Jak pokazują dotychczasowe statystki programu, już ponad połowa kandydatów na trwałe wiąże się z firmami, w których odbywała wakacyjny staż. - Nie ma się co dziwić. Program z roku na rok przyciąga coraz więcej doskonałych kandydatów i kandydatek, dlatego staże często kończą się umową o pracę – podkreśla Marian Owerko.

Program Kariera stara się również budować społeczność swoich absolwentów. Dlatego każdą jego edycję kończy uroczysta gala połączona z częścią warsztatową, która odbywa się w siedzibie Polskiej Rady Biznesu. Uczestnicy programu mają rzadką okazję spotkania się przy jednym stole z największymi przedsiębiorcami w kraju.

Oferty z całej Polski, Kraków w czołówce

W tym roku staże Programu Kariera odbywają się w 16 miastach w całej Polsce. Wiele z nich właśnie w Krakowie. Na studentów i absolwentów z całej Polski będą czekać staże w takich firmach jak Erbud, centrala spółki InPost, Nowy Styl Group, czy małopolskie biuro PwC.

Wymagania

- Do Programu Kariera zapraszamy studentów i absolwentów ze wszystkich ośrodków akademickich w kraju. W tym roku z informacją o Programie docieramy do blisko trzystu uczelni. Z niektórymi współpracujemy od lat. Inne zaoferują nasze staże po raz pierwszy – wyjaśnia dr Małgorzata Durska, Dyrektor Zarządzająca Polskiej Rady Biznesu.

Jednak by móc uczyć się zawodu i zarabiać, trzeba spełnić odpowiednie wymagania. Program Kariera jest kierowany przede wszystkim do studentów ostatnich lat studiów licencjackich i inżynierskich, studentów studiów magisterskich oraz absolwentów. Chętni muszą wypełnić formularz na stronie programkariera.pl, przesłać swoje CV, a w przypadku niektórych firm, także list motywacyjny i/lub rozwiązane zadanie. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna albo testy kompetencyjne.


data ostatniej modyfikacji: 2020-03-10 14:11:16
Komentarze
Polityka Prywatności