Praktykant ds. Parzenia Kawy? Nie w Banku Millennium!

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Wyobraźmy sobie studenta, który od pierwszego roku studiów wkładał wiele wysiłku w uzyskanie jak najlepszych efektów swojej edukacji oraz planował, aby zdobytą wiedzę wzbogacić o wartościowe doświadczenie zawodowe. Nieraz przeglądał oferty praktyk zawodowych, jednak ciągle trafiał na takie, które w najlepszym przypadku polegają na parzeniu kawy i skanowaniu dokumentów. Co gorsza, często były to praktyki płatne marne grosze, a czasami wręcz bezpłatne. W jego głowie rodzą się wątpliwości, czy warto poświęcić wakacje na odbycie praktyki, skoro wszystko sprowadza się do obowiązków bez żadnej wartości dodanej. Czuje się zawiedziony, znużony i nieco zdemotywowany.

Studenci z każdym rokiem stają przed coraz większym wyzwaniem, aby wyróżnić się na rynku pracy - rywalizują o lepsze oceny, zdobywają wiedzę oraz z wyprzedzeniem planują swoją przyszłość zawodową. Wielu z nich zdaje sobie sprawę, że sukces w przyszłej pracy zależy od doświadczenia zawodowego, które uda im się zdobyć już na etapie studiów. Praktyki czynią mistrza, gdy są dobrze zaplanowane i realizowane w ramach wartościowej oferty. Jednakże, pośród ofert praktyk dostępnych na rynku, wiele z nich nie spełnia oczekiwań studentów i nie pozwala na poznanie realiów branży.

- W Banku Millennium doceniamy potencjał młodych i ambitnych umysłów. Wierzymy, że tylko poprzez udział w znaczących projektach, nasi praktykanci zyskają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na dalszy rozwój kariery. Dlatego zamiast spędzić wakacje na dyżurze przy kserokopiarce, sprawdź, jaki mamy plan na lepsze wykorzystanie Twojego potencjału 😉

 1. Studia dla papierka? Zapomnij!
  Program praktyk w Banku Millennium jest spójny z obszarami kształcenia na uczelniach - rozwiniesz zdobytą już wiedzę o praktyczne umiejętności oraz wykorzystasz ją w codziennej pracy.

 2. Z niewolnika nie ma pracownika...
  Oferta programu praktyk letnich została stworzona na podstawie zainteresowań studentów i absolwentów. Wiemy, jakie obszary aktualnie są dla Was interesujące, a którym należało już podziękować 😉

 3. Równoważny członek zespołu
  W Banku Millennium mamy poczucie humoru, jednak praktykantów traktujemy zupełnie poważnie 😎 Doceniamy świeżą perspektywę oraz pomysły młodszych stażem kolegów i koleżanek.

 4. ,,Poszukiwany praktykant z 10-letnim doświadczeniem”🙈🤢
  Spokojnie, choć podobne wpisy wciąż pojawiają się w wielu ofertach dla studentów, u nas ich nie uświadczysz 😉
  Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia zawodowego, aby wziąć udział w programie praktyk - w procesie rekrutacji docenimy Twoje zainteresowanie wybranym obszarem oraz realizowane w trakcie studiów projekty. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że to właśnie pasja i zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w karierze.

 5. Feel free
  Na wszystkie pytania odpowie dedykowany opiekun, który na bieżąco będzie wdrażał Cię w kolejne zadania i udzielał informacji zwrotnej.

 6. Porozmawiajmy o pieniądzach...
  Podczas praktyk studenci biorą udział w istotnych dla firmy projektach, tym samym przyczyniając się do wspólnego sukcesu. W Banku Millennium oferujemy praktykantom uczciwe wynagrodzenie - takie podejście stanowi inwestycję w przyszłość naszej organizacji.

 7. Nie takie korpo straszne...
  Zależy nam, aby okres praktyk był dla Ciebie miłym doświadczeniem, dlatego na wszystkich praktykantów czekają aktywności integracyjne i niespodzianki. 😊

Spotkania i rozmowy z praktykantami uświadomiły mi, że osobom wchodzącym na rynek pracy jest trudno ocenić, w jakim obszarze biznesu ma zastosowanie wiedza, którą zdobyli na studiach. Praktyki w Banku Millennium pozwalają na sprawdzenie swoich predyspozycji i zainteresowań zawodowych, co może pomóc w wyborze dalszej ścieżki kariery - a jeśli Ty swoją ścieżkę widzisz w kolorze magenty, to daj nam o tym znać, przesyłając aplikację na jedną z ofert skierowanych do studentów i absolwentów-

zachęca Paulina Bogdańska, koordynator programu praktyk w Banku Millennium

Dostępne oferty sprawdzisz TUTAJ 

Advertisement

ostatnia zmiana: 2023-04-28
Komentarze
Polityka Prywatności