Poradnik - praca i kariera

znalezionych: 8
Wstępując do UE, Polska przystąpiła również do jej rynku wewnętrznego, którego reguły gwarantują swobodę świadczenia usług. Tak więc prowadząc działalność usługową w Polsce masz prawo wykonywać usługi samodzielnie lub poprzez swoich pracowników w innych krajach UE bez konieczności zakładania tam firmy czy poszukiwania zatrudnienia.
W 2010 r. wzrósł popyt na pracę w Europie w sektorze handlu, przemyśle wytwórczym i sektorze niefinansowych usług biznesowych. Widoczne jest zawężenie możliwości, zwłaszcza w przypadku zawodów, na które rośnie zapotrzebowanie: rzemieślników i związanych z nimi handlarzy, operatorów maszyn i urządzeń oraz monterów, choć pozostają one na niezmienionym poziomie w przypadku zawodów technicznych.
Sieć EURES ułatwia mieszkańcom EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego) podejmowanie pracy poza krajem zamieszkania oraz wspiera pracodawców w rekrutacji pracowników z innych krajów EOG. EURES umożliwia poszukującym pracy i pracodawcom dostęp do informacji oraz doradztwa ułatwiającego przepływ siły roboczej, a także zapewnia przejrzystość rynku pracy na terenie EOG.
Wiele osób korzysta z usług agencji zatrudnienia. Ważna jest dla nich możliwość poprawy swojej sytuacji materialnej i poziomu życia. Niestety, wciąż pojawiają się informacje o działalności nielegalnych pośredników proponujących pracę, zwłaszcza za granicą, którzy często, chcąc uwiarygodnić swoją ofertę, angażują w proces rekrutacji publiczne służby zatrudnienia.
Wszystkie osoby pracujące w Stanach Zjednoczonych mają potrącane z wypłat zaliczki na podatek dochodowy. W zależności od stanu, w którym wykonujesz pracę, zaliczki te wynoszą od 10-20% dochodu. Na szczęście po powrocie do Polski można ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku.
Klienci szukający pomocy w zwrocie podatku z pracy w Holandii nie zdają sobie często sprawy, jakich dokumentów powinni domagać się od pracodawcy, o co pytać firmę rozliczającą, na co zwracać uwagę, aby być zadowolonym z usługi zwrotu podatku i nie zostać oszukanym.
Zazwyczaj każda osoba pracująca w Niemczech ma prawo ubiegać się o swój nadpłacony podatek. Podstawą do wystąpienia o zwrot podatku jest karta podatkowa, którą wystawia pracodawca po zakończeniu pracy lub roku podatkowego - Lohnstuerkarte lub Lohnstuerbescheinigung lub Besondere Lohnstuerbescheinigung.
O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii można starać się za 6 lat wstecz. Zeznanie podatkowe można złożyć po 5 kwietnia, gdyż jest to koniec roku podatkowego w Wielkiej Brytanii lub w momencie zakończenia pracy, gdy nie mamy zamiaru podjąć nowego zatrudnienia w trakcie roku podatkowego tj. do 5 kwietnia.
Polityka Prywatności