Poradnik - praca i kariera

znalezionych: 5
Jedną z pierwszych organizacji z Polski wstępującą do GWEA (Global Work Experience Association) została katowicka firma Travel Exchange & Education. Członkowstwo TEE w tej prestiżowej organizacji zaowocowało przygotowaniem szerokiej i wyselekcjonowanej oferty zagranicznych praktyk i staży zawodowych.
Praktyki zagraniczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, ponieważ międzynarodowe doświadczenie jest ważnym atutem w życiorysie, wysoko cenionym przez pracodawców. Dodatkową korzyścią programu Internship jest możliwość uzyskania punktów ECST na wielu polskich uczelniach.
„Doświadczenie zawodowe” - rubryka w CV, której śnieżnobiała pustka jest koszmarem wielu absolwentów. Aby uniknąć nieprzespanych nocy, jak najwcześniej trzeba myśleć o tym, czym zapełnić tę lukę. Najlepszym pomysłem jest odbywanie praktyk i stażów.
Wyjazdy zagraniczne kojarzą się często z Anglią, Stanami Zjednoczonymi bądź Niemcami. Ale jest wiele ciekawych krajów których istnienia na mapie często nie bierzemy pod uwagę. Przykład wyjazdu do największego kraju na świecie Rosji, do Instytutu Badań Jądrowych.
Istnieje pewna różnica między tymi pojęciami. Staż kojarzy się ze zwieńczeniem procesu nauki i bezpośrednim przygotowaniem do podjęcia pracy. Natomiast praktyka jest niejako uzupełnieniem edukacji. Dzisiaj na rynku pracy te pojęcia używane są w zasadzie wymiennie. Wszak i tu i tu chodzi o to samo – zdobycie doświadczenia zawodowego przez osoby, które go wcale nie posiadają.
Polityka Prywatności