Work & Travel / Ameryka ma program dla każdego

Kategoria: Work & Travel

Popularność studenckich wyjazdów do pracy zagranicą jest oczywista - korzystają z nich i żacy i lokalni pracodawcy. Dlatego nie może dziwić, że różnych rodzajów programów "praca zagranicą" jest coraz więcej nie tylko w Ameryce, ale też innych krajach.Amerykanie dysponują bodaj najbardziej rozbudowanym wachlarzem programów "praca za granicą":


- Work&Travel - program umożliwiający studentom z całego świata legalną pracę w tym kraju. Uczestnicy otrzymują wizę studencką (J-11) przez 4 miesiące wykonują pracę (oficjalnie 35-45h najczęściej w kurortach, hotelach, parkach rozrywki, restauracjach, kasynach, sklepach) a przez dodatkowe 30 dni mogą podróżować po Stanach.

- Camp America - program umożliwia młodym ludziom legalną wakacyjną pracę na obozach i koloniach, w charakterze opiekunów bądź tzw. personelu technicznego.

- Resort America - uczestnicy pracują, najczęściej fizycznie, w ośrodkach wczasowych, kolonijnych, hotelach, motelach itp., przez ok. 40 godzin tygodniowo, co najmniej przez 12 tygodni (w tym dziesięć dni wolnych). Jak w W&T można pracować cztery miesiące, a potem przez 30 dni można zwiedzać USA.

- Internship - program praktyk płatnych dla studentów wyższych uczelni oraz szkół pomaturalnych. Czas praktyki: od 3 do 18 miesięcy.

- Professional Career Training (PCT USA) - program praktyk płatnych dla absolwentów szkół wyższych lub osób ze średnim wykształceniem (które mają co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe zgodne z kierunkiem znalezionej praktyki). Wiek uczestnika: 20-40 lat. Czas praktyk - do 18 miesięcy (wizę można otrzymać na 19 miesięcy, ale 1 miesiąc uczestnik programu przeznaczy na podróżowanie).

- Au pair - w charakterze opiekunki do dzieci au pair można pracować w USA i kilkunastu krajach europejskich - m.in. Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, czy Danii. Wyjazdy typu au pair trwają najczęściej cały rok, niezwykle rzadko istnieje możliwość wyjazdu wakacyjnego. Program kierowany przede wszystkim do kobiet.


Polityka Prywatności