Work & Travel / Ameryka ma program dla każdego

Kategoria: Work & Travel

Popularność studenckich wyjazdów do pracy zagranicą jest oczywista - korzystają z nich i żacy i lokalni pracodawcy. Dlatego nie może dziwić, że różnych rodzajów programów "praca zagranicą" jest coraz więcej nie tylko w Ameryce, ale też innych krajach.Amerykanie dysponują bodaj najbardziej rozbudowanym wachlarzem programów "praca za granicą":


- Work&Travel - program umożliwiający studentom z całego świata legalną pracę w tym kraju. Uczestnicy otrzymują wizę studencką (J-11) przez 4 miesiące wykonują pracę (oficjalnie 35-45h najczęściej w kurortach, hotelach, parkach rozrywki, restauracjach, kasynach, sklepach) a przez dodatkowe 30 dni mogą podróżować po Stanach.

- Camp America - program umożliwia młodym ludziom legalną wakacyjną pracę na obozach i koloniach, w charakterze opiekunów bądź tzw. personelu technicznego.

- Resort America - uczestnicy pracują, najczęściej fizycznie, w ośrodkach wczasowych, kolonijnych, hotelach, motelach itp., przez ok. 40 godzin tygodniowo, co najmniej przez 12 tygodni (w tym dziesięć dni wolnych). Jak w W&T można pracować cztery miesiące, a potem przez 30 dni można zwiedzać USA.

- Internship - program praktyk płatnych dla studentów wyższych uczelni oraz szkół pomaturalnych. Czas praktyki: od 3 do 18 miesięcy.

- Professional Career Training (PCT USA) - program praktyk płatnych dla absolwentów szkół wyższych lub osób ze średnim wykształceniem (które mają co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe zgodne z kierunkiem znalezionej praktyki). Wiek uczestnika: 20-40 lat. Czas praktyk - do 18 miesięcy (wizę można otrzymać na 19 miesięcy, ale 1 miesiąc uczestnik programu przeznaczy na podróżowanie).

- Au pair - w charakterze opiekunki do dzieci au pair można pracować w USA i kilkunastu krajach europejskich - m.in. Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, czy Danii. Wyjazdy typu au pair trwają najczęściej cały rok, niezwykle rzadko istnieje możliwość wyjazdu wakacyjnego. Program kierowany przede wszystkim do kobiet.INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
UNS_220.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura MBA - Szkoła Biznesu PW
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności