Au Pair / 10 powodów, dla których warto być au-pair

Kategoria: Au Pair

Lista atutów zdobytych dzięki wyjazdom Au Pair.

1.

Warto, aby przed rozpoczęciem studiów lub tuż po ich zakończeniu w Twoim CV znalazła się przysłowiowa "kropka nad i" - punkt mówiący o bardzo dobrej !! znajomości języka obcego !

2.

Wyjazd świadczy o Twojej zaradności, umiejętności radzenia sobie w nowych warunkach, samodzielności.

Pokazujesz przyszłemu pracodawcy, że umiesz przystosować się do nowych warunków jakie np. panują w miejscu pracy.

3.

Szkoły językowe w kraju oferują często zajęcia z "native speaker", za granicą, każdy kogo spotkasz to "native speaker" !

4.

Pobyt i kurs językowy za granicą przełamie Twoje opory i strach przed porozumiewaniem się w obcym języku. Tam będziesz do tego zmuszona !

5.

Językoznawcy wiedzą, że tak naprawdę opanowałaś język obcy dopiero wtedy, gdy automatycznie myślisz w tym języku. Nauczenie się tego jest możliwe tylko podczas pobytu za granicą !!

6.

Masz kontakt z żywym językiem, który ciągle się zmienia. Używając języka w rozmaitych sytuacjach, poznasz bardzo duży zasób powszechnie używanych słów i zwrotów (także potocznych) przez co Twój język będzie brzmieć bardziej naturalnie.

7.

O wiele łatwiej uczyć się języka obcego (i zrozumieć go) przebywając w kraju, w którym jest on używany, mając jednocześnie kontakt z kulturą, z której on wyrósł.

8.

Wydoroślejesz, dojrzejesz. Staniesz się bardziej samodzielna i odpowiedzialna łatwiej będzie Ci podejmować decyzje.

9.

Wyjazd poszerzy Twoje horyzonty, poczujesz się pewniejsza. Kto wie może w przyszłości zdecydujesz się na studia lub pracę za granicą ?!


źródło: http://www.aupair.com.pl


Polityka Prywatności