Angular – co warto wiedzieć na jego temat?

Dział: kariera - pracaikariera.pl

Angular to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia aplikacji internetowych rozwijana przez firmę Google. Pozwala na tworzenie skalowalnych i wydajnych aplikacji internetowych. Co należy wiedzieć na jego temat i dlaczego warto z niego korzystać? Przekonajmy się!

Czym dokładnie jest Angular?

Angular to framework JavaScript. Jego pierwsza wersja, znana jako AngularJS, została wydana w 2010 roku. Obecnie najnowsza wersja to Angular 13, wydana w listopadzie 2022 roku. Program bazuje na MVVM (Model-View-ViewModel), który pozwala na oddzielenie warstwy prezentacji od logiki biznesowej. To umożliwia programistom wygodne tworzenie aplikacji internetowych, które są łatwe w utrzymaniu i rozbudowie.

Interesują Cię oferty pracy IT? Nie czekaj – wejdź na theprotocol.it!


Jak działa Angular?

Platforma działa na zasadzie komponentów, które tworzą hierarchię. Komponenty to samodzielne części aplikacji internetowej – mają swoje style, szablony i logikę. Dzięki temu, tworzenie aplikacji jest łatwe i intuicyjne. Angular wykorzystuje TypeScript, który jest nadzbiorem języka JavaScript. TypeScript pozwala na wykorzystanie kodu JavaScript w bardziej wydajny i bezpieczny sposób, co pozwala uniknąć wielu błędów w trakcie tworzenia.

Co warto wiedzieć o Angularze?

Oto kilka istotnych faktów na temat tej popularnej platformy:

  • Angular wykorzystuje TypeScript – nadzbiór języka JavaScript, który wprowadza wiele nowych funkcjonalności, między innymi: statyczne typowanie, interfejsy i dekoratory. Sprawia to, że kod może być pisany w bardziej wydajny i bezpieczny sposób.

  • Jednym z kluczowych elementów platformy jest narzędzie Angular CLI – służące do generowania szkieletu aplikacji. Za jego pomocą można automatycznie generować kody, testy i dokonywać konfiguracji. Funkcja ta jest niezwykle przydatna, gdyż pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

  • Angular ma bibliotekę komponentów interfejsu użytkownika – Angular Material, która jest dostarczana razem z Angular CLI. Zawiera ona między innymi przyciski, karty, menu oraz formularze. Umożliwia to szybkie i łatwe tworzenie interfejsów użytkownika bez konieczności pisania kodu od podstaw.

  • Angular obsługuje dwa tryby kompilacji: Ahead-of-Time (AOT) i Just-in-Time (JIT). Tryb AOT polega na kompilacji aplikacji przed jej uruchomieniem, co umożliwia szybsze ładowanie i lepszą wydajność. Z kolei tryb JIT polega na kompilacji aplikacji w czasie działania. Przydaje się to najbardziej podczas rozwijania i testowania.

  • Angular pozwala na łatwe i efektywne zarządzanie SEO. Dzięki mechanizmom takim jak prerendering, można zoptymalizować swoje aplikacje internetowe dla wyszukiwarek.

Szukasz stałej pracy z satysfakcjonującym wynagrodzeniem w branży IT? Odwiedź Pracuj.pl!

Dlaczego warto korzystać z Angulara?

Angular to jeden z najpopularniejszych frameworków na rynku. Oto kilka powodów, dla których warto z niego korzystać:

  1. Wydajność – dzięki architekturze komponentowej i technologii ReactiveX, aplikacje internetowe stworzone w Angularze są bardzo responsywne i szybko reagują na zmiany.

  1. Skalowanie – platforma pozwala na łatwe i efektywne skalowanie aplikacji internetowych. Dzięki architekturze komponentowej można łatwo dodawać i usuwać komponenty z aplikacji.

  1. Bezpieczeństwo – platforma pozwala na pisanie bezpiecznego kodu. Dzięki TypeScript, programiści piszą kod JavaScript w bardziej wydajny i bezpieczny sposób, co pozwala uniknąć wielu błędów.

  2. Narzędzia –szeroki zakres przydatnych narzędzi i funkcji, takich jak CLI Angular, Angular Material umożliwia sprawne programowanie i projektowanie aplikacji.

Podsumowanie

Angular jest znaną platformą do tworzenia aplikacji internetowych. Swoją popularność zawdzięcza wielu przydatnym funkcjom, które znacząco ułatwiają pracę. Narzędzia takie jak biblioteki Angular Material, komponenty, szablony i wiele innych, pomagają programistom oszczędzić czas i tworzyć zaawansowane projekty.

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/ransomware-clop-sieje-zniszczenie 


Źródło: pracuj.pl
data ostatniej modyfikacji: 2024-01-17 14:57:21
Komentarze
Polityka Prywatności